S udílením divadelních cen Největší z pierotů už šest let úzce souvisí také jméno společnost Hamé. Předávat ceny na divadelní ples tak letos opět přijde generální ředitel Martin Štrupl, který poskytl Slováckému deníku rozhovor.

Regionální Deník a Hamé společně předávají ceny určené pro nejlepší herecké počiny uplynulé sezony ve Slováckém divadle. Co vy obdivujete právě na Slováckém divadle?

Já jsem hlavně na celé Slovácké divadlo, jeho herce a inscenace, velmi pyšný. Každý jejich úspěch, totiž není jenom úspěchem divadla samotného, ale je velmi pozitivním přínosem pro celý náš region. Osobně na Slováckém divadle obdivuji především pestrou paletu inscenací, kterou má divadlo dlouhodobě v repertoáru, ale také jejich kvalitní zpracování.

V čem vidíte největší přínos Slováckého divadla pro region?

Slovácké divadlo je zcela jednoznačně nejviditelnějším reprezentantem kulturního života u nás. Má nejenom kvalitní inscenace, ale především se mu daří udržovat pozitivní kontinuitu svého vývoje.

O Slováckém divadle jsou skutečně v posledních letech slyšet samé superlativy…

To je pochopitelné. Slovácké divadlo mnoho roků pracuje se špičkovými umělci, ať už režiséry, herci, scénografy nebo hudebníky. Sázka na kvalitu se jim prostě vyplácí. V tom sdílí Hamé se Slováckým divadlem velmi podobnou filozofii. Představení Slováckého divadla jsou velmi oblíbená nejen mezi lidmi v našem kraji, ale i mimo něj. My vytváříme kvalitu pro lidi žijící nejen v našem regionu a v celé České republice, ale daleko za jejími hranicemi.

Byznys a kultura tedy nejsou úplně tak vzdálené, jak by se mohlo na první pohled zdát…

Divadelní soubor není o jedinci stejně tak jako úspěšná firma není o jedinci, ale o sehraném týmu dobrých lidí.

Ceny Největší z pierotů vytváří každým rokem některý z významných regionálních umělců. Právě tento fakt také rozhodoval, když se Hamé před lety rozhodlo udílení cen sponzorovat, je to tak?

To je pravda. V regionu máme výborné divadlo, ale také vynikající tvůrce v jiných oblastech umění. Právě ceny Největší z pierotů umožní, aby se o těchto umělcích dověděla široká veřejnost.