Vaše vánoční album Neseme vám tú novinu se stalo čtvrtým nejprodávanějším u vydavatelství Indies Scope v roce 2011. Jak se takový úspěch prožívá?

Abych se popravdě přiznal, nic takového nikdo z nás nečekal. Neřadíme se mezi profesionální kapely a to, že album uspěje mezi takovými špičkami jako Traband, nás šokovalo. Navíc kdo by hádal, že za necelé dva měsíce prodeje se dostaneme na bramborový post. A jaký je to pocit? Budu-li mluvit za sebe, tak to zahřeje u srdíčka. Je to velké poděkování za naši práci. Ale to naše poděkování patří hlavně věrným posluchačům. Děkujeme.

V čem je poslední album odlišné od těch vašich předcházejících?

Jedná se o vánoční cédéčko. To je takový první rozdíl, protože jen málo kapel se pouští do projektu s koledami. Druhým, a to zásadním počinem je proložení muziky slovem evangelia, které nám s velkou ochotou načetl herec Jan Přeučil. Výběrem textů nám pomohl páter Jan Turko z uherskohradišťské farnosti.

V jakém nákladu jste cédéčko vydali a kde všude se dá koupit?

Album je v distribuci vydavatelství Indies Scope. Zakoupit se tedy dá v každé prodejně s hudebními nosiči. Vyšlo v nákladu tisíc kusů. Už v prosinci loňského roku však bylo nutné dolisování, jelikož album bylo vyprodáno.

Máte nějakou písničku, kterou považujete za nejtěžší? Jak dlouho jste na albu pracovali?

Pracovali? (smích) Ta myšlenka k natočení CD vznikla o Vánocích 2010. Kapela vyrazila na vánoční turné, kde se spousta posluchačů pídila po vánočním nosiči. Tak se kolektivně rozhodlo, že se pustíme do natáčení. Pokud to tedy shrnu, stálo nás to rok „práce“. A nejtěžší písnička? Ve studiu jsou všechny těžké. (smích)

Máte také originální buklet. Kdo jej vytvořil a kde se zrodil nápad?

Tak to byl největší oříšek. Stále se řešilo, zda to pojmeme moderně, či lidově. Po dlouhých debatách v kapele se iniciativy ujal klarinetista Jirka Rohel (na přebalu jako basista – pozn aut.). Ten poprosil svého otce, aby vybral vhodnou fotku a s kamarádem Kubou Kolářem dotáhli obal k finální verzi. Za to jim patří velký dík.

A perlička: Náhled přebalu se nakonec stal hlavním plakátem vydavatele na světovém Word music festivalu v Kodani. Snad i díky tomu se tam prodalo sto kusů naší nahrávky.

Kolik je na albu písní?

Album se skládá ze dvou částí. „Příběh o zrození“ a „Na koledě“. První část vypovídá o zrození Krista a putování pastýřů zvěstujících tu radostnou novinu. Proto také název „Neseme Vám tú novinu“. Zde si posluchač může poslechnou koledy v úpravách tercáše Pavla Šafaříka a primáše Stanislava Gabriela. Ve druhé části převažují lidové koledy. Jako pěvečtí sólisté se představují Terezka Habartová, Kristýna Daňhělová a Stanislav Gabriel starší. V jedné koledě lze zaslechnou také můj hlas. I se slovem jde tedy o 27 titulů v celkové délce necelých 50 minut.