Desítky fotografií Petra Jedináka připomínají stavby světoznámého brazilského architekta Oscara Niemeyera, který letos oslaví úctyhodných sto let. Klubovnou a celým muzeem se prolínají černobílé fotografie laureáta ceny World Press Photo Marcose Prada, který je zároveň i hostem LFŠ.

Snímky ukazují život Brazilců

„Expozice má dvě části, první z nich zachycuje život lidí na velké skládce poblíž Ria, druhá pak práci a život brazilských uhlířů,“ řekla koordinátorka výstav pro LFŠ a pracovnice muzea Milada Frolcová.

V další části vystavuje muzeum obrazové vzpomínky zlínského rodáka Borise Jirků na pobyt v Brazílii a jeho ilustrace k románům od Gabriela Garcíi Marquéze.

close zoom_in

Od úterý je v galerii výstava Svety dnešné a včerajšie. Jde o umělecké fotografie Martina Martinčeka (na snímku nahoře) a Dušana Hanáka.

Expozici doplňují díla studentů

„Martinček je pro Slováky stejný pojem jako pro Čechy Saudek,“ přiblížila Frolcová.

Neméně zajímavými expozicemi ožívá také vestibul kina Hvězda. Výstava žijící české fotografické legendy Jindřicha Štreita je pojmenovaná stejně jako hlavní téma festivalu Člověk a stáří. V sále kina je také instalováno dílo Jiřího Hankeho. Expozici doplňují díla studentů Institutu tvůrčí fotografie v Opavě, Pražské fotografické školy a Školy fotografie v Brně.