Díky bohatému výběru nejrůznějších podniků často není výjimkou, že mladí lidé za celou dobu svého pobytu v Hradišti nezhlédnou ani jeden film. Svými slovy to dokazuje i skupinka studentů z Ostravy.

„Na filmovce jsme poprvé. Na předchozí ročníky jsme slyšeli jen samou chválu. U nás žádnou podobnou akci nemáme, tak jsme se přijeli podívat sem. Zatím jsme se však nezúčastnili žádné projekce či koncertu,“ svěřil se nám jeden z nich a se smíchem dodal, „když ono se tak těžko zvedá od vašeho výborného vína a slivovice. A taky jsme mile překvapeni slováckou pohostinností.“

To, že nejsou jediní, kteří podobným způsobem tráví na filmové škole čas, dokazuje i fakt, že téměř všechny podniky jsou neustále plné a otevřené až do brzkých ranních hodin. Ruku v ruce s pokročilou hodinou a alkoholem v krvi však přichází i více práce pro městskou policii. K uplynulému víkendu se nám vyjádřil zástupce velitele městské policie Vlastimil Pauřík.

„Od pátku, kdy filmovka začala, bylo ve městě velmi rušno.“ Počet lidí v Hradišti se totiž dočasně rozrostl o téměř pět tisíc. Policie však nevyjížděla k závažné trestné činnosti, z devadesáti procent se jednalo o přestupky proti veřejnému pořádku. Ty pak policisté následně řešili domluvou nebo blokovou pokutou. „Rozhodně jsme se ale nenudili,“ doplnil Pauřík.

Mohlo by se zdát, že na své si díky zvýšené spotřebě alkoholu přišli i provozovatelé a majitelé restaurací, hospod a barů. Přesto však dle vyjádření námi osloveného personálu těchto zařízení nemůže být po prvním víkendu o viditelnějším nárůstu tržeb řeč. Za všechny to vyjádřila Ivana Vintrová, zaměstnankyně jedné z restaurací v centru města. „První víkend, co se tržeb týče, nebyl nic moc. Příliv zákazníků teprve očekáváme.“