Obrovský úspěch zaznamenal také unikátní Kinoautomat. „Ten se konal již dvakrát a lidé byli nadšeni. Byl o něj obrovský zájem a Eduard Hrubeš (na snímku dole), který se zúčastnil projekce, slavil úspěch,“ prozradila spoluorganizátorka Letní filmové školy Lenka Zemánková.

Také počet akreditovaných účastníků filmového festivalu se oproti loňsku zvýšil. Podle Zemánkové bylo vloni akreditovaných návštěvníků kolem čtyř a půl tisíce. Letos se jen za první tři dny akreditovalo 3369 lidí, nahlášených je přitom zatím 5849 zájemců. I přesto, že letos nemohou být využity klimatizované prostory Slováckého divadla, v náhradních budovách zatím akce fungují bez potíží. Lidé s tím podle Zemánkové musí počítat.

V sobotu se uskutečnilo slavnostní zahájení LFŠ, kterého se účastnil i Václav Havel. Ten předal Hectoru Babencovi výroční cenu Akademie českých fimových klubů za osobní přínos světové kinematografii. „Předávání moderovala herečka Kristýna Maděričová. Sobotní program zakončila exotixká Axial, což je hudební seskupení z Brazílie. „Ti byli výborní a roztančili snad všechny posluchače,“ sdělila Zemánková.

Do Hradiště zavítal také světový lingvista David Crystal, který uspokojil milovníky literatury.

Pozdvižení mezi lidmi ve městě způsobil velký nedělní průvod centrem metropole. Ten vedla skupina Afoxe Loni, která v ulicích probudila atmosféru Brazílie.

„Průvod tancoval od Smetanových sadů až po Masarykovo náměstí a poté se na Kolejním nádvoří konal koncert plný brazilských rytmů,“ poznamenala Zemánková. I když se jedná o filmový festival, nemalou část programu tvoří divadlo a koncerty. Návštěvníci filmovky tyto doprovodné akce podle Zemánkové berou jako příjemné zpestření. Podle ní je jednoznačně nejzajímavější Divadlo na tahu. Divadelní představení jsou beznadějně vyprodána. Je to i tím, že mají dost vysokou úroveň. Návštěvníci si zkrátka mají z čeho vybírat.

„Jsme tady s kamarády od pátku a jsme nadšeni. Sledujeme filmy, navštívili jsme páteční koncert a jinak posedáváme pod slunečníky u chlazeného pivečka. Filmovka má hodně do sebe a za rok určitě přijedeme znovu,“ prozradil Lukáš Kratochvíl ze Znojma.

Související články:

Brazilské krásky roztančily LFŠ

LFŠ: Havel se sešel s herci

Kinoautomat: diváci si sami určí, jak bude snímek pokračovat

David Crystal uvedl Hamleta

Filmovka: rekord padne

 

ZDE>SI TAKÉ PŘEČTETE DALŠÍ AKTUÁLNÍ ZPRÁVY ZE SLOVÁCKA

 

Chcete reagovat na uvedený článek? Pište nám e-mailem na adresu: tereza.denik@centrum.cz