Tento den kromě oblíbených animovaných postaviček nabídl mimo jiné i hudební doprovod skupiny Harmony Band k němému filmu Krev básníka, přednášku o problematice budoucnosti brazilských indiánů s náčelníkem indiánského kmene Ailtonem Krenakem či divadelní představení The Gin Game, ve kterém vystoupila dvojice známých a oblíbených českých herců Blanka Bohdanová a Josef Somr. Slavnou americkou tragikomedii pro dva herce a publikum uvedlo pražské divadlo Viola ve středu v prostorách orlovny. Bohdanová i Somr získali za role v této veleúspěšné hře cenu Thálie za rok 2001.

„Žádné ocenění se nikdy neobejde bez hořkosti a spekulací, kdo by si cenu zasloužil více, ale letos se všichni shodovali v názoru, že ceny skončily v rukou, do kterých patřily. Moc mě těšilo, že cenu získali právě tito mistři, i přestože na prknech národního divadla se objevují tak málo,“ vyzvedla herecké umění oblíbených divadelníků Lída Engelová, režisérka úspěšné inscenace.

Průvodcem středečního večera se stal básník, písničkář a překladatel Jiří Dědeček. Ten je mimo jiné i ředitelem českého centra mezinárodního PEN klubu (celosvětové sdružení spisovatelů založené 5. října 1921 ve Florence restaurant v Londýně). Jako hosta pro svou přednášku si Dědeček pozval spisovatele Tomáše Mazáče a společně se zájemci diskutovali nejen o stáří jakožto jednom z hlavních cyklů letošní filmové školy.