Snímek v (dle nařízení ministra zdravotnictví) polozaplněném kinosále, uvedla kapela Narychlo. Návštěvníky premiéry přivítal režisér filmu i autor scénáře, knižní předlohy a rodák z Uherského Hradiště v jedné osobě, Pavel Göbl, spolu se psy Ušákem a Smetákem.

„Zahraje vám kapela, ve které hraje vnuk našeho dramaturga Jana Gogoly, kterého tímto všichni zdravíme, protože je nemocný a nemohl přijet. Ušák ve filmu hraje, ale teď je ostřihaný, protože měl blechy,“ poznamenla Pavel Göbl.

Kvůli pracovním povinnostem se na premiéru nemohli dostavit hlavní filmoví představitelé Bolek Polívka, Klára Issová ani Ondra Malý.

Eko sady Komňa. Ilustrační foto
Nejlepší ekofarmou roku 2021 se staly Eko sady Komňa

Ve snímku účinkuje také trojice herců Slováckého divadla Tomáš Šulaj, Kamila Zetelová a Martin Vrtáček. Celou řadu dalších rolí ztvárnili členové Divadelního spolku pod Lampú z Bánova v čele s Marianem Čubíkem.

Mimo jiné se na plátně objeví také 78letý Vratislav Brabenec z legendárního seskupení Plastic People of the Universe.

„Jsme rádi, že se nám film konečně dostal do kin, premiéru jsme museli několikrát odložit, a tak máme radost, že ji můžeme udělat a právě tady v Uherském Hradišti. Mimochodem ten hlavní hrdina opravdu existuje, žije v Horní Bečvě a jeho herecký představitel, Ondra Malý, vypadá opravdu jako on,“ poznamenal Pavel Göbl.

Devadesátiminutový snímek se natáčel ve Vápenicích, v Komni či v Bystřici pod Lopeníkem, kde z uzavřené školky vznikla filmová hospoda. Mezi filmovými partnery nechyběli například Pivovar Hrádek ze Slavičína nebo Linea Nivnice.