Jiří Eibensteiner ukáže Severní Ameriku křížem krážem a navíc stopem. Gita Matlášková s sebou přiveze exotické končiny Indonésie. Jak procestovat Jižní Ameriku od rovníku po Buenos Aires prozradí Štěpán Míšek.

S dítětem na cestách to není zrovna jednoduché, ale Markéta Kutilová si s tím poradila a procestovala země Afriky i Asie. A na závěr Katarína Klusová vyloží, co obnáší tři měsíce na rybářské lodi.

Po celý den nebude chybět nabídka Zahradního vegetu, tradiční čajové rituály s Tomem Pukšicem a další doprovodný program. Festival Cestobraní je určen pro všechny, kteří mají rádi dobrodružství, nebo jsou sami aspoň trochu dobrodruhy.

Cestovatelské příběhy spojené s exotickou hudbou a pokrmy propůjčí divákům dokonalou iluzi přítomnosti ve vzdálených krajích, inspiraci rozdílným životním stylem, ale i motivaci podniknout vlastní výpravy za hranice horizontu.

„Člověk, který se na festival vydá, dostane úsměv, lásku, příjemnou atmosféru, vřelé přijetí. Dozví se přitažlivé příběhy, nejedná se totiž o mainstreamové cestovatelské přednášky. Dostane snad i motivaci sbalit si batoh a nebát se vyrazit do světa,“ láká na festival moderátor festivalu Jiří Eibensteiner, který už stačil navštívil 35 zemí a za svůj život nastopoval asi 70 000 kilometrů.

S Jiřím ale i dalšími cestovateli se návštěvníci mohou setkat osobně a klást jim své dotazy jak v sále, tak také v přestávkách ve foyer kina. Se svým putovním antikvariátem dorazí i Karel Gregor a dokonalost iluze cesty kolem světa hudebně dotvoří Martin Šojdr alias DJ Balkan.

Organizátory akce jsou spolek Mysli Jinak, Městská kina Uherské Hradiště a festival Slovácké léto. Záštitu nad festivalem převzal starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha a starosta Starého Města Martin Zábranský.