Ti byli jedinými reprezentanty České republiky na tomto setkání. „Mimo kulturní program, košt vína, rybolov, výstavy regionálních produktů a gastrosoutěže byly součástí setkání také krátké přednášky, které pojednávaly především o stavu současné Evropské unie, jejím vlivu na evropské státy a tím také přeneseně na menší města a obce. Dále také o klimatických změnách a v neposlední řadě o současné situaci a blízké a vzdálené budoucnosti malých měst a obcí, která je kvůli různým vlivům nutící jejich obyvatele ke stěhování do měst poměrně nejistá,“ uvedl starosta Březové Josef Trecha s tím, že březovské účastníky doprovázel „voják Švejk“ s flašinetem. S velkým ohlasem se utkalo představení folkloristů z Občanského sdružení Dúbrava.

Ilustrační foto.
Uherské Hradiště si připomíná 760 let od založení

„Neuvěřitelný úspěch tam sklidil náš jediný vinař Antonín Zetka, který získal celkem šest ocenění a z celého koštu vůbec nejvyšší hodnocení za nejlepší víno z celé degustace a to za červené André. Všem našim reprezentantům děkuji,“ dodal Josef Trecha. Projekt byl podle Trechy spolufinancován Evropskou unií, prostřednictvím programu: Evropa pro občany.

Účastníci akce: Legrad – Chorvatsko, Felsonyek, Ortilos, Alsonyek, Zakany, Zakanyfalu, Kapolnasnyek, Totszerdahely – Maďarská republika, Čierna Voda, Kálnica, Vrakúň – Slovenská republika, Kastl – Německo, Altopiano della Vigolana – Itálie, Dobrovník – Slovinsko, Auseu, Calciu Mare – Rumunsko, Zlotorya – Polsko, Březová – Česká republika, Niknci – Srbsko.