Region Slovácko, sdružení pro rozvoj cestovního ruchu společně se Slováckým muzeem totiž v pátek 3. října slavnostně představili druhé vydání Kuchařky tradičních pokrmů na Slovácku. „Tato kniha vznikala poměrně netradičním způsobem, a to za pomoci prodeje voucherů, které měly napomoci jejímu financování a zároveň prozradit případný zájem o tuto publikaci," informovala o okolnostech vzniku knihy za její tvůrce tajemnice Regionu Slovácko Renáta Polišenská. Autoři publikace si dali za úkol během necelých šesti týdnů prodat 1000 kusů voucherů. Netradiční systém nakonec předčil jejich očekávání a prodej voucherů se nakonec prodloužil o dva měsíce až do 31. srpna. Jejich majiteli se stalo 2100 zájemců. Objednávky na knihu do Hradiště doputovaly i z Rumunska, USA či Austrálie.

Veřejnost se bude moci s novou knihou seznámit na Slováckém festivalu chutí a vůní, který se uskuteční v sobotu 4. října na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Od tohoto dne si zájemci budou moci publikaci zakoupit v knihkupectvích, stejně jako v informačních centrech v regionu, a to za částku 240 korun. „Vzhledem k velkému zájmu o publikaci jsme zajistili také dotisk prvního dílu knihy," potěšila všechny případné zájemce Renáta Polišenská. A zároveň tajemně naznačila, že není vyloučeno, že ani druhý díl publikace nebude tím posledním.

První vydání Kuchařky tradičních pokrmů na Slovácku vyšlo v roce 2010 v nákladu 2000 kusů, během roku byla publikace beznadějně vyprodána. Za vznikem obou knih stojí Region Slovácko, sdružení pro rozvoj cestovního ruchu, ve spolupráci se Slováckým muzeem v Uherském Hradišti.