Stálice tuzemské hudební scény Druhá tráva se představí v pondělí 19. září v Uherském Hradišti, kde od 20. hodin odehraje koncert v Kině Hvězda. O tom, na co se mohou jeho návštěvníci těšit, ale i o zajímavé historii kapely jsme hovořili s manažerem Druhé trávy Davidem Němečkem.

Představíte na koncertě v pondělí 19. září v Uherském Hradišti nějaké nové písně?

Na této akci zazní průřez tvorbou posledních dvaceti let s důrazem na nové písně z nového alba Marcipán z Toleda. Významná část programu bude věnována vystoupení amerického hosta Petera Rowana, kterého bude Druhá tráva doprovázet. Tyto písně budou pro posluchače určitě nové.

Kolik alb vydala doposud Druhá tráva? A jak vlastně tento neobvyklý název vznikl?

Doposud vyšlo 14 alb. Název skupiny Druhá tráva symbolizuje výraz druhé sklizně bluegrassu, otavy. Druhá tráva vznikla v roce 1991 po odchodu Roberta Křesťana a Luboše Maliny ze skupiny Poutníci, kdy muzikanti chtěli svůj hudební vývoj posunout jiným, více progresivnějším způsobem.

Vydali členové Druhé trávy i sólová alba?

Ano, samozřejmě. Luboš Malina již čtyři, Luboš Novotný dvě a Tomáš Liška zatím jedno.

Nedávno jste odehráli koncert na Salaši, kde členové Druhé trávy hudebně doprovázeli Pavla Bobka, s Druhou trávou vystupuje i Peter Rowan.

Jak došlo na spolupráci s těmito hudebními legendami?

Spolupráce s Pavlem Bobkem začala, když byl Luboš Malina osloven vydavatelem, aby produkoval jeho desku "Muž, který nikdy nebyl in“. S Peterem se členové kapely znají již dlouhá léta z amerických turné. Hraní s ním je pro Druhou trávu velkou inspirací. Peter Rowan je to legendární hudebník a výjimečný americký písničkář. Autorsky se podílel na desce, kterou společně s Druhou trávou vydal – Druhá tráva & Peter Rowan – New Freedom Bell.

Hraje na novém CD Marcipán z Toleda i Peter Rowan?

Na Marcipánu z Toleda hraje výhradně Druhá tráva s jediným hostem, klávesistou Ivo Viktorinem z AG Fleku

Jak často Druhá tráva koncertuje?

Ročně odehrajeme zhruba 120 koncertů. Máme za sebou i úspěšné americké turné

Prozraďte něco z plánů Druhé trávy…

Natočit koncertní DVD a live CD se současnou sestavou