„V minulých letech nám vyšlo sice lepší počasí, ale stejně jsme byli velmi spokojení. Večerní zábava se také podařila, zúčastnilo se jí hodně lidí. Ceny mistrovství předávali závodníci Martin Doktor a Petr Procházka. Akci moderoval Václav Řepa z rádia RockMax. Odhadujeme, že letošní počet diváků se pohyboval, vzhledem k zhoršenému počasí, kolem dvou tisíc. Nakonec se zúčastnilo 61 posádek. Z toho 23 amatérských a firemních posádek, osmnáct mixů, osm ženských a dvanáct mužských posádek,“ upřesnil předseda Novoveských řezníků Zbyněk Ondračka.

S organizací byl velmi spokojený také předseda České asociace dračích lodí Petr Klíma. Ten doufá, že i příští ročníky se opět uskuteční na Kunovské tabuli, kde se zatím vždy konaly. „Letošní ročník byl perfektní ze strany organizátorů. Atmosféra byla báječná, skvěle jsme si to všichni užili. Jsem moc spokojený. Já sám jsem letos opět závodil za Pražský výběr a získali jsme tři tituly v kategorii Premier open na dvě stě, pět set a dva tisíce metrů.

yslím, že výhra byla zásluhou především kanoistů Martina Doktora a Petra Procházky. Tento šampionát byl zároveň poslední možností, jak se dostat do národního týmu. V září se chystáme na mistrovství Evropy dračích lodí v Sabaudii v Itálii. Tady na mistrovství v Ostrožské Nové Vsi se uzavírala nominace,“ prozradil Klíma. Dodal ještě, že každoročně po sezoně pořádají dračí kongres, kde se sejdou zástupci jednotlivých posádek a rozhoduje se o lokalitách závodů na příští rok. Pevně věří, že se tu za rok zase posádky setkají. „Jsem o tom stoprocentně přesvědčený,“ prohlásil.

Bavil se také dvojnásobný mistr světa v závodě čtyřkánoí Petr Procházka, který spolu s Martinem Doktorem uváděl večerní zábavu a vyhlašoval ceny po skončení sobotních závodů. Taktéž zmínil mistrovství Evropy, na které měl povinnost na Kunovské tabuli vybrat vhodné kandidáty.

„Závody se mi moc líbily. V Ostrožské Nové Vsi se nám ostatně líbí vždycky. Já jsem se na ně díval také z pohledu reprezentačního trenéra, protože jsem musel oznámit nominaci na mistrovství Evropy. Měl jsem dost práce a musel jsem sledovat všechny závodníky, o kterých se na zmíněné závody uvažovalo. Jezdím za posádku Pražský výběr. Při neúčasti dvou silných lodí Přerova a Nymburka se nám podařilo třikrát vyhrát. Musíme však zohlednit fakt, že tam tyto dva týmy nebyly. Jinak bychom s nimi museli o vítězství bojovat. Proto to pro nás bylo tentokrát lehčí,“ upozornil Procházka.

Akci komentovali i účastníci z řad diváků, kteří si nenechali ujít letošní napínavý šampionát. „Víkendový závod se opravdu vydařil. I přes zhoršené počasí stála celá podívaná za to a my diváci jsme si užili spoustu zábavy. Líbily se mi jak závody posádek mistrovství, tak i amatérská družstva. Závodnice byly také šikovné, na ty byla obzvlášť hezká podívaná. Už teď se těším na soutěž v dalším roce,“ svěřil se nadšený divák Martin Zalubil z Veselí nad Moravou.

Sandra Vasková