Do sytosti si totiž budou moct tuto pochoutku, rozšířenou a velmi oblíbenou už za dětských časů našich prababiček, vychutnat na sedmém ročníku akce s názvem Vaření trnek a lidový jarmark v Dolním Němčí.

„Dřív byla tradice vaření trnek na vesnici běžná. Připravovala se všude tam, kde dozrávaly sladké plody modrých peckovin a kde si lidé chtěli trochu té vůně a chuti uchovat i na zimu,“ prozradil jeden z organizátorů Petr Slinták. Povidel bylo podle něj potřeba neustále, ať do zlatavých koláčků, kterým se říká vdolečky, a nebo do pjer – těstových taštiček sypaných mákem. „Než si lidé zvykli nakupovat povidla v obchodech, vařili si je doma, protože jejich užití v domácnosti bylo nezastupitelné,“ poznamenala duše dolněmčanských folkloristů Marie Ježková.

Samotné trnkovaření zahájí sobotní odpolední program ve 14 hodin v areálu bývalého mlýna, jenž nese v současnosti označení Muzeum. Už od rána se tam bude celá akce připravovat tak, aby v odpoledních hodinách mohla veřejnost houstnoucí ovocnou směs na místě ochutnat. Těšit se mohou také ti, kteří si chtějí poslechnout lidovou muziku nebo obdivovat krásu slováckých krojů. Představí se krú〜žek Dolněmčan i mužský pěvecký sbor Folklorního studia Buchlovice s cimbálovou muzikou Rubáš. Během odpoledního programu se v sousedství muzea uskuteční lidový jarmark, na kterém si návštěvníci budou moci koupit výrobky řady řemeslníků. Celou sobotní akci by měla uzavřít beseda u cimbálu, jejíž oficiální začátek je naplánován na dvacátou hodinu.