Bazar pořádá uherskohradišťské středisko Naděje a cílem celé akce je získat finanční prostředky na pracovní terapie pro lidi se zdravotním postižením, jimž Naděje poskytuje v Uherském Hradišti sociální služby.

Princip dobročinného bazaru je jednoduchý – lidé do bazaru věnují věci, které už nepotřebují, ale jsou ještě hezké a mohou sloužit dalším lidem. Tyto věci pak Naděje za spíše symbolickou cenu prodává a výtěžek věnuje na zajištění sociálních služeb.

„Mezi darovanými věcmi se najdou i opravdové skvosty. Máme například polévkovou mísu s omáčníkem ze začátku 20. století," uvedla Renata Zezulková, která akci organizuje.

Kromě darovaných starších věcí však lidé na bazaru budou moci zakoupit i nové výrobky od místních designérů, kteří tímto způsobem dobročinný bazar podpořili. Na bazaru tak budou k mání například náušnice a ručně šité hračky od Natálie Staňkové nebo přírodní kosmetika Bublina z Veselí nad Moravou.

Dobročinný bazar, to však nebudou jen nákupy, ale také bohatý doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na autorské čtení Terezy Čierníkové doprovázené klavírním koncertem nebo na mini módní přehlídku. Inspirativní modely předvedou malé modelky z rodinného centra Akropolis.

Odpočinout si pak můžete v péči mladých kadeřníků a vizážistů ze Střední školy služeb. Doprovodný program se bude odehrávat na půdě Cafe 21, které se do bazaru také zapojilo.

„Přejeme si, aby se bazar stal společenskou událostí, místem příjemných setkání a radosti z nakupování pro dobrou věc," uvedla Renata Zezulková.