Snímky nafotily Alžběta Jungrová, Jarmila Štuková (dříve Kovaříková), Markéta Kutilová a Lenka Klicperová. Fotografie zachycují život pracujících dětí, s nimiž se autorky setkaly při svých cestách po Africe, Asii a v dalších rozvojových zemích. Výstava byla představena koncem roku 2011 a v letech 2012 a 2013 bude putovat po regionech České republiky.

„Fotografie výstavy Ukradené dětství nejsou o divných bytostech z jiné planety, ale o lidech ze stejného světa, ve kterém si hrají naše děti," říká Pavla Začalová ze společnosti Člověk v tísni, která celou výstavu koordinuje.

„Stop dětské práci je lepší chodit do školy" je osvětová kampaň, kterou vede společnost Člověk v tísni spolu s evropskými partnery z asociace Aliance 2015. Cílem kampaně je odstranění všech forem dětské práce a zajištění povinného a bezplatného vzdělání pro všechny děti. Kampaň vyzývá evropské vlády, firmy i spotřebitele, aby aktivně přispěli k řešení, a spolupracuje s organizacemi ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky, které usilují o přesun dětí z práce do školy a vytvoření tzv. zón bez dětské práce. „Školy mohou po domluvě výstavu navštívit i v dopoledních hodinách. Součástí výstavy je také kvíz a další vzdělávací nástroje," uvádí ředitel Městských kin Uherské Hradiště Josef Korvas.

V rámci představení výstavy vystoupí Pavla Začalová ze společnosti Rozvojovka, připraveno je také promítání filmů. Expozici mohou zájemci navštívit do 7. února.