Bilancovali také stánkaři a majitelé atrakcí, kteří si většinou stěžovali na bídné tržby. „Jsme rádi, že Velehrad se stal na tři dny centrem společenského života, i když zaměstnance obecního úřadu a brigádníky stála organizace slavností a úklid po jejich návštěvních nemálo úsilí i finančních prostředků,“ říká starosta obce Stanislav Gregůrek. Potvrdila to i účetní radnice Jitka Háblová a zaměstnanec obce Pavel Duda. Stejného názoru byl i Bohuslav Štaubert z Jihlavy, který měl se svou manželkou přímo v centru obce dva velké stánky s cukrovinkami a stovkami pouťových srdíček nejrůznějších velikostí. „Letos jsme tu měli daleko menší tržbu než vloni. Ale příští rok na Velehrad zase přijedu,“ tvrdil Štaubert.
Ačkoliv velká většina ze sto dvaceti stánkařů „plakala“ nad letošními tržbami, našli se i tací, kteří si je pochvalovali. „V okolí našeho stánku byla velká konkurence, ale jen my jsme nabízeli klobásy z udírny. Na obyt šlo i dobře vychlazené pivo. S tržbou jsem spokojena,“ pochvalovala si Velehraďanka Alena Hanáčková. Stejného názoru byl i Miroslav Bělíček z Rokytnice nad Rokytnou. „Pokud se k podnikání člověk umí postavit, tak to funguje. Musím často překousnout únavu, nejít dlouho do noci spát a prodávat,“ dal nepokrytě najevo Bělíček.
„Po skončení nedělního Večera lidí dobré vůle uklízelo jedenáct brigádníků centrum obce až do jedné hodiny v noci, o den později, po hlavní pouti, jsme skončili s úklidem před půlnocí,“ potvrdil Duda a dodal, že z obce byly odvezeny dva vozy odpadků. Proto také Velehradští a jejich hosté nenašli v časných ranních hodinách v centru obce jediný papírek. Pořadatelé a organizátoři Dnů lidí dobré vůle dělali vše pro to, aby udrželi jejich dobré jméno. „Úklid a organizace parkování nás třeba vloni přišly na šedesát tisíc korun. Kolik to bude letos, to budeme vědět teprve za pár dnů,“ poznamenala účetní obce Jitka Háblová.
Velehradské pouťové slavnosti jsou pro děti spojené s kolotoči, houpačkami, střelnicemi a dalšími atrakcemi. „Ty jsou snad rok od roku dražší. Když jdete s dítětem na autodráhu, zaplatíte stovku. Myslíme si, že kdyby šli provozovatelé atrakcí s cenami dolů, měli by rozhodně více zákazníků,“ nechaly se slyšet Marcela Slezáková z Huštěnovic a Světlana Trávníčková z Traplic. Za pravdu jim dávali i další rodiče malých dětí. „Na velkém řetízkovém kolotoči kroužily třeba jen dvě děti, stejné to bylo i na jiných atrakcích. Může se to provozovatelům atrakcí vyplatit,“ kladla si otázku Jarmila Novotná z Velehradu.
Provozovatel pouťových atrakcí ze Zlína se odmítl k připomínkám občanů vyjadřovat a nepřál si ani zveřejnit své jméno.Přesto, že jeho kolegové z Brna byli na slovo skoupí, svěřili se, že i jich se dotkla krize, že lidé přicházejí o práci a nemají pro své děti peníze na pouťové radovánky.