„Kuba Maceček je přesně ten typ režiséra, který se k nám do divadla hodí. Má rád herce, myslí na diváky a má zároveň osobitý rukopis. Vždycky, když se dozvíme, že u nás bude zase režírovat, si přejeme, abychom s ním mohli pracovat," říká herečka Jitka Josková, která nechyběla v žádné Macečkově inscenaci.

FOTOGALERII si můžete prohlédnout po rozkliknutí ZDE

O čem novinka pojednává? Hlavní hrdinkou je profesionální hackerka Vera, která dostane zvláštní zakázku. Rozšifrovat závěr jistého usnesení. Potíž je v tom, že o ně stojí hned několik organizací a ani jedna nejedná v rukavičkách. Vera se tak dostane do soukolí pronásledování mafií.

„Cybercomics si jistě oblíbí především mladší generace našich diváků. Jsem rád, že si takový titul můžeme dovolit uvést bez obavy, co na to publikum řekne. Máme vnímavé diváky, kteří vědí, že se řídíme přesně podle hesla: Slovácké divadlo nehraje pro všechny, ale hraje pro každého," říká ředitel slovácké scény Igor Stránský a připomíná například inscenaci Villon F. Na krk oprátku ti věší. I ona pocházela z dílny mladého režiséra. „Jakub ji nabídl mnoha českým divadlům. Všechna odmítla. U nás jsme si na ni troufli a udělali jsme dobře. Hned zabodovala na pražském festivalu České divadlo, kde se stala jednou ze tří největších divadelních událostí roku 2007 a jednou z nejoblíbenějších se stala i u nás v divadle," připomíná ředitel.

Režiséru Macečkovi věří i slováčtí herci a on věří jim. Tentokrát do hlavní role obsadil Kláru Vojtkovou, jež se představí v roli černošské dívky Very. Výtvarnice Eva Jiřikovská se vyřádila i u ostatních postav a diváci se tak mohou těšit na mnohá etnika světa. V dalších rolích se představí Alžběta Kynclová, Zdeněk Trčálek nebo Monika Horká. Zítřejší premiéra začne v tradičních 19 hodin. (kaj)

#flash|https://g.denik.cz/72/f9/denik-tisk.swf|500|115|TOIF#