Nejdříve se představili v prostředí ořechovského zámku s komedií Rychlé šípy (na snímku), za pár dnů se se stejnou nesmrtelnou hrou vrátili do popovického Amfiku Bukovina a dnes je čeká další zámek – tentokrát Nový Světlov v Bojkovicích.

„S potěšením sledujeme, jak se počet míst, kde už Rychlé šípy byly, rozrůstá. Za těch jedenáct let, kdy je hrajeme, se blíží k padesátce měst i vesniček po celé republice. Je úžasné vědět, že všude tam jsou diváci, kteří se rádi smějí,“ říká představitel Jindry Hojera herec David Vaculík.

Nebyly to ale jen Rychlé šípy, které potěšily diváky po prázdninách. Herci vyrazili na festival Divadelní Luhačovice, kde se po skončení komedie Bůh masakru dočkali potlesku vestoje.

Stálo se i po dalších reprízách černé komedie Harold a Maude a aplausy na otevřené scéně se ozývaly i při komedii 1+2=6. „Tak takový začátek sezony se hned tak nevidí,“ pochvaloval si atmosféru herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. „Jestli platí, že taková bude i celá sezona, tak před diváky a jejich přízní klobouk dolů,“ dodává.

Komplimenty se ale hrnou i od diváků samotných. „Měl jsem to štěstí vidět komedii 1+2=6. Takovou podpásovou přepadovku smíchu jsem dlouho nezažil,“ svěřil se na facebookových stránkách Slováckého divadla Jan Zálešák. Herci slibují, že budou v nasazeném tempu pokračovat i nadále. Hned příští pátek je totiž čeká obnovená premiéra komedie Penzion pro svobodné pány.

Josef Kajetán