Jejím představitelem je hvězda Slováckého divadla Tomáš Šulaj.

„V Humoreskách už hrálo skoro celé Slovácké divadlo. Když zavolali z produkce i mně a nabídli mi roli, byl jsem překvapený. Abych rozhodoval o osudu hlavní postavy, to jsem nečekal,“ říká herec.

Předposlední díl závěrečné série s názvem Poslední soud se natáčel loni na podzim v Brně, ale také v Uherském Hradišti. Jak se Tomáš Šulaj cítil mezi slavnějšími kolegy Tomášem Töpferem, Ivanem Trojanem, Petrem Rychlým a dalšími herci?

„Měl jsem trému. Bál jsem se, jak mě mezi sebe přijmou. Mám těch zkušeností před kamerou přece jen méně než oni,“ říká skromně herec, kterého divadelní publikum zná například coby Jerryho v muzikálu Donaha!, za jehož ztvárnění dostal prestižní cenu Thálie. „Nakonec to bylo v naprosté pohodě. Natáčení proběhlo bez sebemenších problémů,“ vzpomíná herec a přidává historku ze zákulisí. „V jednu chvíli budu padat z druhého patra jednoho domu. I když mě to lákalo, tak v tu chvíli mě zastoupil kaskadér. Prý bych se mohl zranit,“ směje se populární herec Slováckého divadla.

O ději a rozuzlení příběhu moc mluvit ale nechce. „Vy byste rádi věděli, jestli nakonec zastřelím Karla Arazíma, nebo ne, že? To by u obrazovek pak ale nebyl nikdo překvapený. Zkuste si to odvodit. Vzhledem k tomu, že jde o předposlední díl, dá se něco možná vydedukovat,“ uzavírá tajemně Tomáš Šulaj. Četnické humoresky vysílá Česká televize v pátek 16. listopadu od 20.00 hodin na ČT1.