„V poslední době se na našich webových stránkách i v mailech zaslaných do divadla objevilo přání diváků zahrát si v některé z našich inscenací. Na první pohled se to může jevit jako naivní, ale řekli jsme si, proč to nesplnit. Třeba to bude pro někoho znamenat start nové kariéry,“ říká herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

Co tedy dotyčného čeká? „Na jeden den se promění v celebritu. Absolvuje divadelní zkoušku, oblékne si kostým, paruku, naše maskérka jej nalíčí, ale především si zahraje v našem nejúspěšnějším muzikálu po boku téměř všech herců Slováckého divadla,“ vypočítává mluvčí a přidává ještě jednu nezanedbatelnou věc – patřičnou medializaci, tedy rozhovory v novinách a reportáž v televizi.

Možnost vystoupit vedle známých herců ale nebude zadarmo. Zájemce musí vyhrát velký závod. „Tu unikátní možnost dostane ten, kdo přivede do divadla nejvíc nových předplatitelů na rok 2008, tedy takových, kteří letos předplatné neměli, ale chtějí naše divadlo navštěvovat v roce příštím,“ vysvětluje pravidla hry mluvčí a pokračuje, „Myslím, že to nebude těžké. V každé rodině je několik lidí, kteří by předplatné rádi měli. Pak jen stačí přijít k nám do divadla, přinést seznam nových předplatitelů a říct, že se zapojuje do hry Zahrajte si v muzikálu Donaha!. My v počítači ověříme, zda noví předplatitelé jsou opravdu noví, a pak se s dotyčným domluvíme na dalším postupu.“

Slovácké divadlo tak naplňuje obsah hesla letošní kampaně, jež zní: Tleskáme vám. Podle ředitele divadla Igora Stránského si uherskohradišťští diváci zaslouží potlesk za jejich mimořádnou přízeň. „Všem našim diváků tleskáme symbolicky, ale jednomu zatleskáme skutečně. Pozná, že je to fantastický pocit.“

Hra s názvem Zahrajte si v muzikálu Donaha! potrvá do konce roku, divadelníci totiž vědí, že mnozí si budou předplatné pořizovat jako vánoční dárek. V lednu bude vyhodnocena.