O tom a o mnohém dalším bude vysílání Českého rozhlasu Brno už zítra, tedy ve čtvrtek 30. prosince. Posluchačům dovolí nahlédnout do míst, která jsou jinak nepřístupná, herci Slováckého divadla.

Všechno to vzniklo už před devíti lety, kdy herci poprvé vyprávěli veselé historky. Posluchačům se tak líbily, že dnes už jsou neodmyslitelnou součástí každého předsilvestrovského vysílání.
Tentokrát umělci zavzpomínají na hru Rychlé šípy, muzikál Cikáni jdou do nebe i na zmiňovaný hit letošního roku – komedii Harold a Maude.

Herci z Hradiště dokážou navodit tu správnou atmosféru

Hlavní hvězdou odpoledne bude jednaosmdesátiletá Květa Fialová, jež letos k narozeninám dostala od ředitele Igora Stránského čestné angažmá ve Slováckém divadle, dalšími hosty bude její přítel a herecký partner Josef Kubáník a také Jitka Josková a David Vaculík, tedy ti, které mají uherskohradišťští diváci moc rádi.

„Už si bez nich nedokážu rozhlasový silvestr představit. Herci Slováckého divadla ve studiu vždycky dokáží udělat tu správnou atmosféru, takže každý pořad je zárukou dobré zábavy,“ vysvětluje s úsměvem redaktorka Českého rozhlasu Brno Věra Hotařová a přiznává, že ne vždy se v přímém přenosu dokáže ovládnout.

„Občas mě přivedou do situace, kdy se začnu nekontrolovatelně smát a oni místo toho, aby mě uklidňovali, přidávají víc a víc,“ dodává moderátorka.

Letošní předsilvestrovská nadílka divadelních příhod ze zákulisí začne na vlnách Českého rozhlasu Brno 30. prosince ve 14.00 hodin a potrvá až do 16.00 hodin.

Večer ještě divadelníky čeká v Uherském Hradišti další repríza oblíbené komedie Rychlé šípy.

Josef Kubáník