Komediálně napsaná scénka členem divadelního souboru Zdeňka Štěpánka z Napajedel Mikulášem Švehlou, který při dětském karnevalu v Kudlovicích vzal na sebe roli krále, měla za cíl pobavit a rozesmát nejen osmdesát dětských diváků v pohádkových maskách, ale i stejný počet jejich rodičů a prarodičů.

Ale i dalšími scénkami, hrami a soutěžemi se sedm členů divadelního souboru Zdeňka Štěpánka trefilo do vkusu dětí a dospělých, kteří si karneval jaksepatří užívali. „Rej roztodivných masek, scénky a veselá nálada, tomu říkám správný karneval pro kluky a holky," neskrývala nadšení z radovánek pro dětskou drobotinu jedna z kudlovických maminek. Těšila se z toho, že pomyslnou truhlu plnou her a překvapení otevíral už poněkolikáté dětem z Kudlovic a okolí napajedelský divadelní ansámbl.

„Herci divadla při karnevalech pro děti v Kudlovicích nasazují vždycky laťku hodně vysoko. Jsem zvědavá, jaký program pro ně připraví v příštím roce, pokud je Kudlovičtí pozvou," popsala své pocity Jiřina Kotásková, která na královský bál přijela se svým synem.