"Dvacet obrázků, které tu lidé uvidí, namalovaly děti od dvou do čtyř let. Všechny se narodily pomocí asistované reprodukce. Obrazy vznikaly letos na podzim v zahradě výtvarnice Lenky Jasenské. Děti je malovaly zdravotně nezávadnými barvami za pomoci svých rukou, nohou i tělíček,“ uvedla Miroslava Krumpolcová z Press centra Zlín.

Výstava potrvá až do 14. prosince. Všechny obrázky si mohou návštěvníci nejenom prohlédnout, ale také koupit. Minimální cena každého z nich je pět set korun. Kdo však chce, může věnovat i větší částku. Získané peníze jdou totiž na bohulibé účely.

„Výtěžek bude věnován novorozeneckému oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně jako poděkování za péči o děti narozené pomocí asistované reprodukce. K předání dojde 15. prosince na luhačovické benefici zpěvačky Báry Basikové, která je patronkou projektu,“ vysvětlila Krumpolcová.

Podobnou výstavu uspořádala klinika už loni. Prodejem obrázků se tehdy vybralo padesát tisíc korun. Ty nakonec doputovaly do Kojeneckého ústavu a dětského domova ve Valašském Meziříčí.