Na něj v roli Shreka, zeleného obra s tykadly mimozemšťanů, který žije docela sám, ale šťastně ve svém domku někde u lesa, dorazil starosta salašských hasičů Lukáš Snopek. S sebou si přivedl zachráněnou princeznu Fionu, jejíž podobu na sebe vzala Jana Špičáková. Moderátorem dětských radovánek byl Mimoň alias Jiří Janováč mladší, za zajíce z klobouku Boba a Bobka se přestrojili Jaroslav Špičák s Michalem Janováčem a za černou kočku Alena Háblová. Role Karkulky se ujala Soňa Pěrková.

Hasiči si přišli s dětmi, jejich rodiči a prarodiči nejen užít bohaté karnevalové odpoledne, ale především se postarali o jeho náplň nejrůznějšími soutěžemi, k nimž využili třeba sací koš, do něhož děti házely míčky, nebo hadici, kterou museli plížením podlézat. „Humoru a zábavy není nikdy dost a přitom se na ně v práci s dětmi zapomíná," potvrdil Lukáš Snopek.

III. ročníku dětského karnevalu na Salaši.

„Potěšilo mě, že i v naší vesnici se našlo dost velice hezkých masek. Jen si museli rodiče nebo prarodiče dětí vzpomenout na oblíbenou postavu z pohádkových knížek a proměnu své ratolesti v pohádkovou bytost dokončit," svěřila se první žena Salaše Jitka Točková.

Hodnotit nejlepší masku bylo pro pořadatele velice obtížné, protože pěkné byly všechny. Každé dítě dostalo za účast na karnevalu diplom a tašku plnou drobných dárků. Nechyběla ani bohatá tombola. Odměnou pořadatelům byly rozzářené a spokojené oči chlapců a děvčat. Ti se už nyní těší na 4. ročník karnevalu opět uspořádaného salašskými hasiči.