Protagonistkami Kloboukového karnevalu byly vychovatelky tupeské školní družiny Barbora Křemečková s Martinou Šimonovou.

„Maminka a babičky dětí nás mile překvapily, jaký kostým nebo masku pro tu svoji ratolest po večerech připravily, jak vtipně dokázaly to svoje dítě na karneval obléknout,“ nechaly se slyšet družinářky.

Hnacím motorem pro ně bylo, že se kluci a holky několik hodin dobře bavili.

Vždyť dětské karnevalové radovánky jsou v Tupesích tradiční společenskou akcí na počátku každého kalendářního roku a setkávají se s velkým ohlasem u předškoláků, školáků i dospělých.

Bobkovníků v Bystřici pod Lopeníkem chodilo letos jedenáct. Lidé na ně opět čekali před svými domy.
Aneta Savarová na fašanku: dala jsem si slivovici a boží milosti od maminky

„Chlapce a děvčata rozparádil na tanečním parketu DJ Simens alias Jan Škoda, nechyběla přehlídka masek, vystoupení mažoretek a malých tanečnic z naší školy, diskotéka, mnoho her a soutěží. A užívali si ji kluci, holky i dospělí,“ neskrývala radost Barbora Křemečková.

Strání hostilo už pojednatřicáté masopustní festival.
Do Strání se sjeli maškary i krojovaní. Slaví se fašank

Karneval okořenila třeba klobouková zábavná sranda soutěž pro děti, jejíž vítěz si domů odnesl velké plastové sáně.

Také rodiče dětí si mohli zasoutěžit o mnoho lákavých cen, určených pro hezky prožitý večer nebo ještě pěknější ráno. Pramenem dětských radovánek byla také tombola, v níž bylo na tři stovky cen.

Velkou většinou jich obohatili rodiče školáků a předškoláků.

„Každé dítě, které si na karneval koupilo slosovatelnou vstupenku, si některou z cen odneslo domů,“ informovala vychovatelka Martina Šimonová.

Ve vesnicích pod Buchlovem zavládlo fašankové veselí
Ve vesnicích pod Buchlovem zavládlo fašankové veselí