Stejně jako v minulých letech se vyznačoval vysokou návštěvností, nádherným společenstvím a přátelskou atmosférou.

Tu si nenechal ujít ani hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, Hlavní kaplan Armády České republiky, plukovních ICLiC Jaroslav Knichal (41), rodák z Uherského Hradiště a hradišťský děkan P. Josef Říha.

„Děkanátní ples zahajuje už několik let sezonu bálů v našem městě. I letos se z něj těšilo několik stovek tancechtivých lidí všech věkových kategorií,“ konstatoval s uspokojením první muž Starého Města Josef Bazala.

Podotkl, že kdo v sobotu večer na děkanátní ples nezamířil, udělal chybu.

Československý ples v Kunovicích
Československý ples v Kunovicích: tanec jako oslava dvou krajin

Jak je už tradicí, při vstupu do společensko-kulturního centra vítali pořadatelé hosty bálu štamprlkou slivovice.

A protože slivovice je lektvar lektvarů, ani letos nechyběl na děkanátním plesu jejich košt, jehož strůjcem je staroměstský farář a organizátor bálu P. Miroslav Suchomel.

„Kněží, kteří se plesu zúčastňují, přinášejí na něj k ochutnání nejméně půl litru pálenky. Své nebo z farnosti. Na plese pak pořádáme košt farních slivovic. Za ta léta, co jej pořádáme, už se jich na něm hodně vypilo,“ řekl stále usměvavý páter Suchomel.

O hudební stránku plesu se dlouho do noci staraly Staroměstská kapela, cimbálovka Bálešáci a hudební skupina Trinom.

A sluší se poznamenat, že tancechtiví lidé na bále rozhodně zaháleli. Pokud muziky hrály, nenechali tanečníci parket zahálet.

Velehradskou bazilikou zněly v neděli večer vánoční písně v podání CM Cifra a sboru  Viva la musica z hradišťského gymnázia.
Koncert Cifry a pěveckého sboru Viva la muzica uzavřel vánoční čas

V průběhu děkanátního plesání strhlo na sebe pozornost návštěvníků deset sličných dívek a stejný počet mládenců ze Společnosti staroměstské křesťanské mládeže.

Ti proměnili taneční parket v hlavním sále v miniaturní pražský strahovský stadion a vyrukovali na něj s retro spartakiádním cvičením.

Při něm se tužili vojáci, dívky a maminky s dětmi. Malou ukázkou spartakiádního cvičení se tak postarali o velký aplaus návštěvníků plesu, ale také o jeho naprosto neopakovatelnou atmosféru.

Nejeden návštěvník plesu se do svého domova vracel s některou z 220 velmi hodnotných cen.

„Tou první, jak už se na našem bále stalo tradicí, bylo trekingové kolo. Když se výherci nebude líbit, majitel prodejny, který jej do tomboly věnoval, mu jej ochotně vymění,“ ujišťoval P. Miroslav Suchomel.

Hra  Úča musí pryč  Slovácké divadlo hraje ve třídě  ZŠ Unesco v Uherském Hradišti.
Slovácké divadlo uvádí komedii Úča musí pryč! ve školní třídě