„Absence této rychlostní komunikace je opravdovým problémem, protože náš region diskvalifikuje v očích případných investorů," vysvětlila Hana Doupovcová.

Premiér pokračování výstavby rychlostní silnice R55 vnímá jako zásadní. „Předpokládáme, že v roce 2019 by mohla začít výstavba úseku z Babic do Starého Města, o rok později by pak práce mohly pokračovat mezi Starým Městem a Moravským Pískem," uvedl Bohuslav Sobotka konkrétní termíny pro již dlouhá léta připravované důležité dopravní spojení.

Jako na smilování čekají na dokončení R55 v Babicích. „Naše obec tuto komunikaci potřebuje. Po současné silnici, která nás doslova půlí, projede za jediný den na čtrnáct tisíc vozidel a to číslo bude už jen růst," vyjádřil se k ožehavému tématu starosta Babic Miloslav Maňásek. Nová komunikace by měla obec míjet za kolejemi a tamním hřbitovem.

Dobudování silnice R 55 má pro region i výrazná ekonomická pozitiva. „Podle odborných posudků, které má ministerstvo dopravy k dispozici, se jednoznačně ukázalo, že dobudování cesty je ekonomicky efektivní," vysvětluje senátorka Hana Doupovcová.

Podle premiéra je největší brzdou projektu lokalita Bzenecké Doubravy, kterou stát řeší s Evropskou komisí. Jednáním s touto institucí naopak nepodléhá úsek u Otrokovic, s jehož výstavbou se počítá již od roku 2016. „Jako velmi pozitivní vidím fakt, že komunikaci bude možné budovat po částech, ke kterým už existuje územní rozhodnutí a jejich výstavba je připravena a finančně zajištěna," dodala senátorka. (hed)