Zatímco páteční vystoupení kapely Citron, kdysi legendárního držitele Zlatého slavíka, bylo kratičké a na publikum zapůsobilo velmi chladně, sobotní koncert Aleše Brichty byl doslova uragánem, který trval dlouhých devadesát minut.

„S oběma rockovými celebritami jsem se dohodl na padesátiminutovém vystoupení, za která jsem jim zaplatil desítky tisíc korun. Citroni to ale zabalili už po pětadvaceti minutách a jednom přídavku. Navíc to odehráli strojově a bez jiskry. Velmi slabé,“ smutně konstatoval organizátor přehlídky Jiří Navrátil. Rozčarování neskrývali ani ostatní posluchači.

„Jsem zklamaný. Nasazení ani délka odehraného představení Citronů na Salaši vůbec neodpovídaly věhlasu jména kapely, která kdysi vyprodávala sportovní haly,“ řekl Oldřich Abrhám. Druhé dějství salašského rockového maratonu však představilo další rockovou celebritu ve zcela jiném světle. Aleš Brichta se svým bandem nasadil výkonnostní laťku hodně vysoko. Přestože se pod pódiem tísnilo asi sto padesát posluchačů, hrál ve velkém stylu, jako by stál před tisícihlavým publikem. „Byl výborný. Zahrál všechny své hity a na pódiu za stejný honorář řádil o čtyřicet minut déle. Profesionál všemi couly,“ chválil Brichtu Navrátil.

Rocker své vystoupení zhodnotil po koncertě velmi stručně. „Naplno hrajeme všude, kam přijedeme, a je nám jedno, kolik lidí se v té chvíli nachází na place pod pódiem,“ poznamenal Brichta.

Mezi dalšími čtrnácti kapelami, jež se na pódiu v areálu Salašské hospody během osmačtyřiceti hodin vystřídaly, byli také regionální Náhodné asociace, punkoví Bačkůrky z mechu, Katakomby, Hysteria či Ranwey. Přesvědčivě působilo také vystoupení kapely Desert Storm ze Vsetína, jež předvedla výborný revival legendárních Iron Maiden, nezklamali ani plzeňští Paradox, kteří na Slovácko přicestovali spolu s Brichtou.

Ačkoliv premiéra Faň Festu s sebou přinesla zájem jen několika stovek rockových fajnšmekrů, jeho organizátor Navrátil už se těší na příští ročník. Ten podle něj nabídne minimálně stejný počet účinkujících i celebrit jako ročník letošní.

Související článek:

Hlavně že to sype