Nejzajímavější víkend na sněhu nabízí ski park v Osvětimanech. Pro návštěvníky na neděli připravili maškarní. „Je to takové neoficiální zakončení sezony, ale počítáme, že se bude lyžovat i v březnu, podmínky jsou zatím dobré,“ sdělila spolumajitelka areálu Kamila Mynářová.

Maškaráda, jak akci pořadatelé pojmenovali, se letos pořádá už počtvrté. Odborná porota vybere během dopoledne nejlepší tři masky a předá jim symbolickou cenu a diplom. Maškarádou přítomné provede moderátor Rádia Zlín. Na lyžaře bude dohlížet Chřibák, vládce Chřibů. „Je to naše obdoba Krakonoše, dokonce i vypadá podobně. Pokud se to povede, měl by přijet na starých dřevěných lyžích,“ pousmála se Mynářová. Děti se mohou těšit na soutěže, třeba ve slalomu.

Ostatní střediska na Slovácku na víkend nic speciálního nechystají, ale na lyžaře budou čekat upravené sjezdovky a dostatek sněhu. Nejvíce bílé pokrývky nabízí lyžařské středisko na Stupavě. Tam mají více než metr technického sněhu a lyžuje se tam každý den až do půl deváté večer. Na Břestku i na Mikulčině vrchu mají sněhu sice méně, ale lyžaře tam také čekají dobré podmínky.

Blanka Malušová