A právě to bude v následujících měsících potřebovat novopečená Česká Miss Tereza Chlebovská, která v neděli zamíří do Uherského Hradiště, kde otevře Velikonoce ve Vinohradské ulici.  Od 13 hodin tak budou mít slováčtí mladíci příležitost „oprášit“ ji pomlázkou či vrbovým proutkem. Před svým příjezdem na Slovácko poskytla médiím exkluzivní rozhovor.

V první řadě velká a upřímná gratulace k titulu České Miss. Jak se cítíte po prvních dnech 
v nové roli?

Nejdříve bych chtěla poděkovat za gratulace nejen od vás, ale i od všech lidí, kteří mi v posledních dnech gratulovali různými formami, a já jim nestihla či nemohla poděkovat. Všechno, co je spojeno s Českou Miss, si zatím užívám. Je ale pravda, že si úplně všechno ještě pořádně neuvědomuji, a zatím spíše vstřebávám pocit, že jsem Česká Miss. Samozřejmě je pro mě všechno nové.

Tuto neděli jedete do Uherského Hradiště zahajovat velikonoční svátky ve Vinohradské ulici. Opustíte záři reflektorů, televizní studia a poprvé se setkáte v nové roli s obyčejnými lidmi. Jak se na toto setkání těšíte?

Těším se na to velmi, protože se za obyčejného člověka stále považuji. Je pravdou, že na podobné akci jsem ještě nebyla, takže jsem i zvědavá.

V Hradišti vyměníte róby a plavky za slovácký kroj. Už jste někdy měla nějaký kroj na sobě?

Jak jsem řekla, podobnou akci jsem ještě nezažila a žádný kroj jsem ještě na sobě neměla. Takže se těším i na tuto svoji premiéru. Pokud se ale nemýlím, tak podobný, možná i stejný kroj budu mít na Miss Universe. Určitě si ho tedy ráda vyzkouším.

Velikonoce jsou tradiční svátky. Jak jste je prožívala dosud?

Abych se přiznala, tak jsme tyto svátky s rodinou moc neslavili. Když jsem byla malá, tak pochopitelně ano. Teď, když jsme větší, tak je ale slavíme jen v rodinném kruhu. Samozřejmě že tatínek i dědeček si nenechají ujít příležitost nás „vyplatit“ karabáčem. Za odměnu dostanou něco sladkého a někdy jim namalujeme i vajíčka. Že bychom ale otevírali dveře jiným lidem, to ne. Spíše si uděláme třeba rodinný výlet a celý den prožijeme společně s rodinou.

Na Slovácku je tato lidová tradice hodně silná. Patří k ní samozřejmě pomlázka i pořádná mrskačka, a slováčtí šohaji ji určitě využijí i v neděli, kdy vás přijdou vyšlehat, abyste po celý rok zůstala zdravá a krásná. Je podobný zvyk i v Krnově odkud pocházíte?

Doufám, že tento zvyk skutečně platí, a já zdravá a krásná skutečně zůstanu (smích). Takový zvyk není jen na Slovácku. Také u nás v Krnově se můžeme potkat s tím, že mladí kluci, a nejen mladí, chodí po bytech a domovech.

Takže horké slovácké krve se nebojíte?

Nebojím! Těším se.

Budete mít pro „šlaháče“ připravenou i výslužku?

Samozřejmě, ta k Velikonocům přece patří.

V neděli budou ve Vinohradské ulici otevřeny i vinné sklípky. Uděláte si čas také na košt moravského vínka?

No, to uvidíme. Já už jsem několikrát řekla, že nepiju a alkohol si dám jen při skutečně slavnostní příležitosti. Třeba ale neodmítnu a něco slováckého okoštuji.

Čtěte také: Uherskohradišťská Vinohradská ulice nabídne bohatý velikonoční program