Do projektu, jehož cílem bylo zachovat vzácné stromy alespoň na papíře, se pustil v létě loňského roku.

„To místo má určitého ducha, který se nejlépe zachytí v sérii. Když tam přijdete v srpnu odpoledne, je to úplně jiná nálada, než v únoru o půlnoci. Takové série malovali impresionisti, tak jsem se tím trochu inspiroval, všímal jsem si hlavně rozdílů v barevných tóninách a snažil se zachytit co nejvíce nálad,“ prozradil Petr Mores.

Ve své práci bude pokračovat, i když alej se přes snahu sdružení Chraňme zeleň, které výstavu pořádalo, nepodařilo zachránit. „Teď sbírám odvahu tam zajít a namalovat i nynější stav. Ale musím to udělat, aby měl ten projekt epilog,“ dodal.

V budoucnu se hodlá zaměřit na další místa v Uherském Hradišti, která stojí za to zachytit. „Například Kunovský les je hospodářský les, dělají se tam holiny, tak by bylo dobré, kdyby se o něm lidi více dozvěděli a případně se o něj pověření začali více starat,“ doufá Petr Mores.

Kolekci jeho obrazů doplňovaly fotografie Jana Skráška. Super rychlá výstava se však do prostor Cafe Portal měla v brzké budoucnosti vrátit, tentokrát na delší dobu. 

PETRA KUČEROVÁ