KDY: 5. ŘÍJNA OD 10 DO 18 HODIN

KDE: BUCHLOVICE, NÁMĚSTÍ SVOBODY

ZA KOLIK: NEUVEDENO

Stejně jako v přecházejících ročnících jej okoření dětská i dospělácká traktoriáda. Ta dětská Trh v podhradí odstartuje, zatímco do pro zkušené traktoristy, na jejíž start se postaví majitelé převážně traktorů domácí výroby, přijde na řadu až v 16 hodin.

Obhájí v ní loňské prvenství v kategorii dětí Jáchym Černý a v kategorii dospělých Michal Večeřa, který si za perfektní jízdu zručnosti, ale i jízdu na čas odnesl cenu Buchlovský šíp.

Kuchařky se zase mohou zúčastnit soutěže O nejlepší ovocné cokoliv a premiérově O nejlepší buchlovický chleba. Traktoristy i kuchařky budou samostatně hodnotit také návštěvníci trhu.

Krev v jejich žilách vyburcuje vystoupení ženský a mužský sbor Folklorního studia Buchlovice, pěvecké ansámbly z Tupes - Tupešané a Tupeské parádnice - dětské folklorní soubory Kunovjánek, Slavíčci, Vřesovjánek a Děcka z Buchlovic.

Buchlovický farář P. Rudolf Chmelař odslouží v průběhu akce mši svatou a před závěrem Trhu v podhradí požehná letošní úrodě hroznů a moštu z nich, který před zraky diváků vypresují šikovní vinaři.