Na jediný ovál na jižní a střední Moravě se sjelo devět závodních dvojic, ale také celá řada bývalých reprezentantů a pamětníků.
Jedním z nich byl i Miloslav Čmejla, který před třiceti lety reprezentoval klub v Chabařovicích na severu Moravy. „Do Březolup jsem vždycky na závody jezdil rád a také se mi na místním oválu poměrně dařilo, i když si pamatuji i na jeden ošklivý pád, po kterém jsem hledal motorku,“ zavzpomínal Čmejla, který po skončení profesionální dráhy působí jako moderátor motoristických klání.

Plochou dráhu v Březolupech reprezentuje především Miloš Plzák, bývalý závodník, trenér i dlouholetý předseda místního automotoklubu. „Nejlepší časy jsme zažili po sametové revoluci. Měl jsem tehdy skvělý silný tým, pro který se po uvolnění režimu našli sponzoři. A ti kluci skutečně jen potřebovali finanční zázemí, aby mohli pravidelně trénovat, jezdit na závody a vozit domů úspěchy,“ uvedl Plzák uprostřed fotovýstavy, která mapovala celých padesát let škvárového oválu. Titul mistrů republiky si z Březolup odvezli Matěj Kůs a Renat Gafurov v barvách Olympu Praha. Stříbrnou příčku obsadila dvojice Stanislaw Burza a Tomáš Suchánek, bronz brali Robert Koščecha a odchovanec místního oválu Martin Málek.

Petra Kučerová