To se potvrdilo i v neděli 31. března, kdy navzdory hustému sněžení, připomínající spíše čas Vánoc než Velikonoc, neváhalo bezmála osm set vinařů i příležitostných ochutnávačů vína zamířit do boršického kulturního stánku, který dvě hodiny po zahájení výstavy doslova praskal ve švech.

Vínomilci si prostě chtěli smlsnout na některém z 993 vzorků vín od 358 vystavovatelů ze čtyřiceti šesti obcí a měst východní a jižní Moravy. Co do počtu vzorků byla velikonoční výstava vín v Boršicích největší nejen na Slovácku, ale i ve Zlínském kraji.

„Návštěvníkům jsme nabídli 656 vzorků bílých, 297 červených a čtyřicet rosé vín, které na počátku posledního březnového týdne posuzovalo 88 degustátorů. Ti rozhodli o nejlépe hodnocených vínech v pětatřiceti odrůdách," uvedl Libor Vranka, předseda základní organizace Českého svazu zahrádkářů v Boršicích.

Úderem desáté hodiny Neděle velikonoční výstavu zahájil a majitelům nejlépe hodnocených vín předal keramickou plaketu s emblémem znaku obce, kostela, hroznu, datem výstavy a nápisem šampion výstavy.

„Dva absolutní šampiony při tak velké akci už čtyři roky nevyhlašujeme. Zato jsme udělali patřičnou osvětu ušlechtilému a podnožovému novošlechtění odrůdám révy vinné," pochlubil se Vranka. Neskrýval radost z toho, že se na výstavě sešlo 273 vzorků vín od místních vinařů, z nichž jedenáct si odneslo titul šampiona v odrůdě.

„Ačkoliv vinaři z Modré obeslali boršickou výstavu sedmnácti vzorky vín, pět je jich medailových. Jsem hrdý na to, že jednou z medailí bylo poctěno Svatovavřinecké mého syna. Drtivá většina vín, které jsem na výstavě okoštoval, byla vynikající," pochvaloval si Lubomír Sláma starší z Modré.

Protože s dobrým vínem se snoubí muzika, písničky, ale také jídlo, ani o ně nebyla v Boršicích nouze. Gurmáni si mohli při koštu pochutnávat na zabijačkových a zvěřinových specialitách a od 13 hodin vyhrávala v kulturáku cimbálová muzika Pentla.