„Veškeré vystavené exponáty, jež si bude moci veřejnost až do konce prosince 2023 prohlédnout, pochází výlučně se sbírek Muzea Bojkovska. Jedná se o výběr rozhlasových a televizních přijímačů, které byly v průběhu historie k dostání na československé a českém trhu. Návštěvníci budou moci obdivovat elektronkové a tranzistorové přístroje, přenosná i stolní zařízení,“ zve na výstavu ředitel Muzea Bojkovska Tomáš Hamrlík.

Hra režiséra Roberta Bellana Normální debil
Divadlo Pecka oslaví v Amfíku Bukovina 8. narozeniny. Zahraje Normálního debila

Milovníci retro stylu jistě uvítají také přijímače kombinované s gramofonem nebo hudební skříně. Nechybí ani rádia kombinovaná s kazetovým přehrávačem z 80. let 20. století.

Vedle rozhlasových a televizních přijímačů je na výstavě rovněž i ukázka reproduktorů rozhlasu po drátě. Rozhlas po drátě si v letošním roce také připomíná své 70. výročí. „Nejstarší prezentované rádio se sluchátky pochází z 20. let minulého století. Naproti tomu nejmodernějším vystaveným exponátem je plazmová televize,“ upozornil Hamrlík.

Obrazy Barbory Havlíčkové vystavují v brodské restauraci Balkán. K vidění jsou od 16. června až do října.
Milovnice detailů Barbora Havlíčková vystavuje díla v brodské restauraci Balkán

Nechybí ani přijímače z předválečného i válečného období, zastoupeny jsou i ty z doby československého komunismu. „Valnou část vystavených přijímačů tvoří produkty firmy Tesla, najdou se však i výjimky ze zahraničí. Návštěvníci budou moci obdivovat přes 70 rozhlasových a televizních přijímačů,“ dodal Tomáš Hamrlík.

Výstava rozhlasových a televizních přijímačů v Muzeu Bojkovska potrvá od 30. června do 31. prosince 2023Výstava rozhlasových a televizních přijímačů v Muzeu Bojkovska potrvá od 30. června do 31. prosince 2023Zdroj: se svolením Muzea Bojkovska