V rozhovoru Slováckému deníku prozradil o letošním Kupkofestu celou řadu zajímavostí. Například také třeba to, kdo může na festivalu vyhrát zájezd do Itálie.

Už se vám blíží pátý ročník Kupkofestu. Co všechno se změnilo od toho prvního?

Od prvního ročníku jsme rozhodně zkušenější a rosteme. Myslím, že to je i vidět, a to doslova.

Na jaké kapely a koncerty se letos mohou návštěvníci těšit a na kolika stagích se mají vystoupení konat?

Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení hvězd, jako je Anna K., Walda Gang, ze Slovenska pak Zoči Voči nebo stále populárnější The Paranoid. Protože chceme, aby byl festival multižánrový, tak jsme letos přizvali také Johnny Machette, kterého jistě bude mladší publikum znát, nebo ostřílené Defuckto. Nesmím zapomenout ani na Voxela. Vidět můžete také HBS, Free Fall nebo místní Rozjeté Japko, které připravilo ke svému comebacku speciální setlist. To byla Prufia stage a druhé pódium nesoucí název Obecní stage hostí dechovou hudbu Šrumajdu, country music Moneyband a cimbálovou muziku Lipinu. Aby si opravdu každý, od malých až po ty nejstarší, přišel na své.

Hlavním hostem festivalu má být Anna K. Bude její vystoupení průřezem její tvorby, nebo chystá písničky jen z některého z jejích posledních CD? Jak dlouho divákům zahraje?

Fanoušky čeká průřez její tvorbou. Těšit se mohou na šedesát minut velmi kvalitního vystoupení, nabitého hity, které zná snad každý.

Annu K. občas doprovází na koncertech i její přítel Tomáš Vartecký. Přijede s ní také na nivnický festival?

To je ve hvězdách, také bychom ho tam rádi viděli.

Součástí minulých ročníků býval i vodní fotbálek. Plánujete tuhle oblíbenou atrakci i pro tento rok?

Vodní fotbálek letos nebude, ale zájezd do Itálie, který byl vždy součástí výhry, měli šanci získat ti, co si koupili vstupné v předprodeji. Takže alespoň tou hlavní cenou tam vodní fotbálek zůstává. Možná jej někdy časem zase obnovíme.

A jaké další doprovodné programy čekají návštěvníky?

Nejvíce si asi užijí ti nejmenší, pro které jsou připraveny soutěže, ale také skákací hrady a nejrůznější další nafukovací atrakce. Jako vždy tuto část mají návštěvníci již 
v ceně vstupného. Dospělí si ale mohou zkusit „bedničky", tedy komín z přepravek. Kdo se dostane nejvýš, získá hodnotnou cenu, a to splavení Váhu s instruktorem. Dále si mohou kdykoliv skočit do bazénu – koupání v den festivalu je pro návštěvníky zdarma. Nesmí chybět ani občerstvení.

Tento rok jste zavedli předprodej přes slevové kupony. Měla taková forma prodeje úspěch? V čem spočívá výhoda nákupu vstupenek přes slevový portál?

Určitě tyto slevové portály mohou oslovit jinou skupinu lidí. Uvolnili jsme určitý počet slevových kuponů a stejně jako předprodej se prodávaly až na poslední chvíli. Lidé u nás na to nejsou ještě moc zvyklí, tak spíš fungovala naše klasická internetová předprodej.

Kupkofest je festival nejen pro dospělé, ale také pro děti. Mají u vás rodiny zvýhodněné vstupné?

Myslíme hlavně na rodiny. Proto stejně jako v minulých ročnících mají děti do 120 cm vstup zdarma. Děti do 15 let pak poloviční vstupné, tedy 150 Kč. A pokud jde rodinka, tedy 2 dospělí a 2 děti do 15 let, tak stojí vstupné 600 korun. Normálně by to takovou rodinu vyšlo na 900 Kč. Dospělí samostatně platí 300 Kč a senioři 150 Kč. Držitelé průkazu ZTP mají vstup zdarma.

V okolí už máte jméno, a tak se do Nivnice určitě chystá i spousta lidí ze vzdálenějšího okolí. Pro ty bývá složitější dopravit se po akci zpátky domů. Existuje nějaká možnost ubytování v areálu koupaliště nebo v jeho blízkosti?

O festival je velký zájem, proto bývá většinou celý areál Nivnické riviéry na termín Kupkofestu zaplněn. Je tady možnost stanování, to je nutné si domluvit přes www.nivnicka-riviera.cz. Hotel Savary, který se nachází hned vedle areálu, bývá většinou také obsazen. Ubytování by mohli návštěvníci najít také v Uherském Brodě. Nebo máme spolupráci 
s Taxi24, kteří mají pro festivalové návštěvníky speciální jízdné.

Autor: Karolína Peřestá