Ta již tradičně naplnila v pondělí 20. března hlediště Slováckého divadla, aby přítomné rodinné příslušníky, kamarády, ale třeba i delegaci ze Zlínského kraje pobavila mixem zábavných scének a vážné hudby či populárního tance a baletu. Na všestranně nadané studenty se navíc osobně přijeli podívat členové rady Zlínského kraje Pavel Botek a Jan Pijáček nebo místopředseda poslanecké sněmovny a radní pro školství Zlínského kraje Petr Gazdík.

„Pět miliard, dvě sta padesát dva milionů, čtyři sta dvacet tři tisíc. To je rozpočet Zlínského kraje, který tento rok dává do školství. Já si myslím, že z toho, co bylo panem ředitelem vyjmenováno a z toho, co tady za chvíli uvidíme, si budeme z dnešního večera odnášet pocit, že to jsou nejlépe investované peníze, investované do naší budoucnosti, do našich dětí,“ vzal si úvodní slovo na akademii Petr Gazdík.

Čtěte také: FOTO, VIDEO: Vrcholem večera plesu UNESCO byla polonéza dvaceti šesti párů

Představení začal Národopisný soubor GUH se svým folklorním tancem a zpěvem. V programu se však bylo možné setkat také s hranými scénkami teleshopingu, animovaným filmem nebo klasickou hudbou v podobě Vivaldiho, Chopina či Paganiniho. Se svojí písní Royals se v druhé polovině podvečera představil také soubor ze 4.C, který se akademie zúčastňuje každým rokem.

„Vždy si připravíme ve skupině šesti zpěváků a jednoho klavíristy nějakou písničku. Za ty roky bylo asi nejemotivnější a nejvydařenější vystoupení ve druháku, kdy jsme měli akademii těsně po střelbě v Uherském Brodě a zrovna jsme si nachystali písničku Také me to church (vezmi mě do kostela),“ prozradila osmnáctiletá Anna Baladová.

Čtěte také: ROBfest 2017: skladbu Overkill od Motörhead poslali Dagnes do rockového nebe

Jedna z dlouhodobých hlavních organizátorek akademie Jitka Polišenská naopak popisovala, jak je rok od roku výběr programu těžší. „Prací na akademii se zabývám už od devadesátých let a za ty roky bylo asi nejemotivnější a nejvydařenější vystoupení ve druháku, kdy jsme měli akademii těsně po střelbě v Uherském Brodě a zrovna jsme si nachystali písničku Take me to church (vezmi mě do kostela),“ prozradila osmnáctiletá Anna Baladová.

Jedna z dlouhodobých hlavních organizátorek akademie Jitka Polišenská naopak popisovala, jak je rok od roku výběr programu těžší. „Prací na akademii se zabývám už od devadesátých let a za tu dobu se věci podstatně mění. Například vystupování v divadle, na prknech, co znamenají svět, je samo o sobě pro studenty velkým zážitkem. Setkáváme se i s čím dál větším zájmem žáků, a tak je rok od roku těžší vybrat tu nejlepší skladbu scének v kombinaci s tancem, zpěvem či hrou na hudební nástroje,“ dodala Jitka Polišenská. 

Čtěte také: Klubem Mír řvala motorová pila. V podání Debustrolu