„Lektory byli bubeník Jiří Bouda a tanečnice Alena Chládková ze sdružení Denbaya, kteří se při cestách do Afriky zabývali studiem tamní hudby a tanců," uvedla Veronika Mergentalová. Poznamenala, že kurzy afrického tance pod vedením zkušených lektorů jsou vhodné pro všechny. Věk ani fyzická kondice nejsou rozhodující.

„Součástí čtyřdenní vzdělávací aktivity byla nejen výuka tradičních afrických tanců a bubnování, ale také ukázky ze života Slovanů v podání členů občanského sdružení Velkomoravané," informovala Mergentalová. V sobotu večer se workshop otevřel také veřejnosti. Nejprve se ve skanzenu uskutečnila beseda s Romanem Posoldou, koordinátorem sbírky kol pro Gambii. Tam jich v minulých dnech z Modré zamířila stovka. Lidé, kteří v šenkovně 
u skanzenu odevzdali staré kolo nebo náhradní díly k němu, měli vstup do slovanského sídliště zdarma.

Poté se tanečnice a muzikanti představili tancem, který vyjadřuje africkou báji 
o velké lásce a odvaze dvou mladých lidí. Diváci se od pořadatelů této netradiční akce dozvěděli, že tance za doprovodu bubeníků nechybí v Africe při různých příležitostech. Neobejde se bez nich svatba, hostina, pohřeb a také nejrůznější lidové slavnosti. Často si tam lidé tancují a hrají pro radost jen tak na ulici.
V neděli proběhla výuková dílna hudebníka Marka Gondy, vyrábějícího tradiční karpatské dechové nástroje z be-
zového dřeva. Hrálo se na takzvané koncovky, což jsou nástroje slovenských pastevců. Účastníci se rozloučili společným koncertem, kde nehráli na hudební nástroje, ale na vlastní tělo.