„Chtěl bych moc poděkovat autorům výstavy, uvedená expozice je skvělou příležitostí, jak nejen oslavit toto významné jubileum, ale také poděkovat všem zaměstnancům, kteří v nemocnici pracovali a pracují,“ řekl ředitel Uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek. Za sto let svého fungování nemocnice podle jeho slov ošetřila, hospitalizovala a pomohla obrovskému množství lidí a zaslouží si úctu a obdiv za to, co pro tento region udělala.

Od prvního pacienta po modernizaci

Součástí expozice jsou dobové fotografie, historické předměty a dokumenty, které ilustrují klíčové momenty od ošetření prvního pacienta v roce 1924, přes rozšiřování služeb a lékařské péče, až po modernizaci jednotlivých budov a oddělení.

Ilustrační foto.
Bezpečí pro novorozence. Uherské Hradiště dostalo důležitou výbavu

„Výstava vznikla ve spolupráci Slováckého muzea a Uherskohradišťské nemocnice, její otevření si nenechalo ujít několik desítek návštěvníků z řad veřejnosti, bývalých i současných zaměstnanců a osobností, jejichž život byl či je s nemocnicí nadále spjatý,“ uvedla mluvčí Uherskohradišťské nemocnice Lucie Sedláčková.

Hudební zážitek s lékařskou tematikou

Příjemnou atmosféru čtvrtečního odpoledne podkreslil skvělým hudebním vystoupením smyčcový kvartet hrající pod Základní uměleckou školou Uherské Hradiště. V zaplněném výstavním sále zazněly v jejich podání známé filmové melodie ze zdravotnického prostředí.

Výstavu je možno navštívit Výstavu lze navštívit do 7. července 2024. Otevřeno je denně od 9 do 12 a od 12:30 do 17 hodin.

Vybrali jsme pro vás: 

Cenu Vladimíra Boučka převzaly lidové tvůrkyně. Mistry rukodělné výroby se stali tři muži
Cenu Vladimíra Boučka převzaly lidové tvůrkyně. Mistra rukodělné výroby tři muži
26 případů rakoviny odhalili v Uherském Hradišti. Zkoumali mateřská znaménka
26 případů rakoviny odhalili v Uherském Hradišti. Zkoumali mateřská znaménka
Fotbalisté Zlínska (modrobílé dresy) ve 28. kole MSFL doma zdolali Uherský Brod 2:0.
Brodu se na tréninku zranili tři hráči. Zlínsku podlehl 0:2, je šestnáctý
Šéfredaktor Slováckého deníku Pavel Bohun
Uchovat dědictví otců máme ve svých rukou