Desáté narozeniny oslaví hudebně-sportovní akce poprvé během, festival se stane hostitelem jednoho ze čtyř špičkových volejbalových turnajů prestižní série Staropramen Super Cup a přímý přenos z něj zařadí do svého vysílání ČT Sport. Ženy si pak mohou zacvičit a zatančit pod vedením Olgy Šípkové a Jana Ondera.

Nebudou chybět každodenní koncerty na Masarykově náměstí. „Letos se můžeme těšit na opravdové lahůdky. Mezi legendy můžeme počítat například Mňágu a Žďorp nebo Vašo Patejdla. Iné Kafe už zase na Slováckém létě hrálo tolikrát a s takovým úspěchem, že se snad neurazí, když je za legendu označíme taky. Doplní je Michal Hrůza, Argema, Zoči Voči, ATMO music a Rybičky 48, o které si naši návštěvníci vehementně říkali už několik let,“ vypočítal hudební nabídku hlavní organizátor festivalu Marek Pochylý.

Organizátoři letos zvažují zavedení prémiové zóny před pódiem, kde by vybírali benefiční vstupné. 

„Výhodou je, že budete v ideální poslechové a pohledové zóně s přístupem k vlastnímu občerstvení a toaletám. Stále bude možné tuto zónu nenavštívit a užít si koncerty zdarma,“ upřesnil Marek Pochylý.

Cílem Slováckého léta je už deset let nejen pobavit, ale taky podporovat pozitivní přístup ke sportu a fair play.

Proto jsou sportovní aktivity a turnaje zaměřeny na co nejširší publikum. Návštěvníkům nabídne akce klasiku – plážový volejbal, fotbal, pétanque nebo házenou. Novinkou je běh, který vloni pořadatelé vyzkoušeli při spojení s Velkomoravským půlmaratonem.

„V roce 2017 poprvé pořádáme své vlastní běhy na 10 a pět kilometrů a symbolický závod pro děti. Na druhém konci spektra sportovních zážitků stojí Staropramen Super Cup. Podařilo se nám totiž získat pořadatelství jednoho ze čtyř nejprestižnějších turnajů v plážovém volejbalu. Na Slovácké léto spolu s ním zavítají ti nejlepší čeští hráči. Prestiž turnaje potvrzuje i to, že přímý přenos z finále si nenechají ujít kamery České televize,“ prozradil Marek Pochylý.

Slovácké léto ale nejsou jen koncerty a sportovní turnaje. Letos se můžete těšit například i na módní přehlídku, folklorní večer nebo salsa party. A samozřejmostí jsou i benefiční aktivity ve prospěch Diakonie ČCE – střediska CESTA Uherské Hradiště a Domova pro osoby se zdravotním postižením v Medlovicích. (petk)