ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

SENÁTNÍ VOLBY

2. - 3. a 9. - 10. října 2020
Komerční prezentace
Josef Bazala

Josef Bazala

KDU-ČSL

Josef Bazala (obvod UH)

Medailonek:
Vystudoval Střední průmyslovou a strojní školu v Uherském Hradišti. Pracoval v Letu Kunovice jako nástrojař, technolog, dispečer a zástupce cechu. V roce 2006 byl zvolen starostou města Staré Město. Jako starosta se podílel na výstavbě cyklostezek, vybudování silničních obchvatů, protipovodňových opatření nebo na dostavění kostela Svatého Ducha a náměstí Velké Moravy. Od svých 10 let se věnuje folklóru. Byl členem dětského souboru Dolinečka a od roku 1975 Doliny, kde se stal uměleckým vedoucím a choreografem. V letošních senátních volbách kandiduje na senátora za obvod Uherské Hradiště.

Josef Bazala v číslech

Narodil se před 60 lety v Uherském Hradišti. Se svou ženou vychoval tři děti.
13 let byl vedoucím folklórního souboru Dolina a 24 let pracoval v Letu Kunovice (Aircraft Industries) jako nástrojař, technolog, dispečer nebo zástupce cechu. Od roku 1998 je zastupitelem ve Starém Městě a posledních 14 let jeho starostou.

Již od roku 2005 bojuje za výstavbu dálnice D55. V tomto roce se na radnici ve Starém Městě sešli všichni starostové na úseku budoucí dálnice a podepsali deklaraci za urychlení její přípravy, kterou podepsali i hejtmani obou krajů, Jihomoravského a Zlínského.

Je předsedou sdružení 19 obcí mikroregionu Staroměstsko.

Během jeho starostování bylo vybudováno desítky kilometrů cyklostezek, stovky metrů protipovodňových opatření na území SM a UH. Dokázal prosadit a realizovat desítky projektů za stovky miliónů korun.

1 425. Tolik dostal preferenčních hlasů v posledních komunálních volbách. Této důvěry lidí, kteří ho osobně znají, si nesmírně váží. 

 

Proč právě Josef?

 • Je úspěšným starostou s krajským přesahem.
  Prosadil a realizoval desítky projektů financovaných jak z rozpočtu obce nebo kraje, tak i z evropských fondů. Politika pro něj není místem ke žvanění, ale k činnosti. Jako senátor by pracoval se stejným zápalem a energií pro celý region Slovácka a Horňácka. 
   
 • Podpoří další rozvoj Uherskohradišťské nemocnice.
  Klíčové je pokračovat v investicích. Chystá se rekonstrukce plicního oddělení – budovy č. 14. Připravuje se i rekonstrukce stávající interny, do které budou umístěna všechna oddělení LDN, sociální, ošetřovatelská lůžka a celý provoz rehabilitace. V plánu je také rekonstrukce kuchyně a jídelny. To vše v průběhu let 2020–2021. Podle studie Ústavu zdravotních informací a statistiky pana Duška bude v kraji dalších 30 let přibývat starších lidí, kteří zdravotní péči budou potřebovat. Na to potřebujeme všechny nemocnice v kraji.

 • Bude podporovat folklór a chránit naši přírodu a památky.
  Josef je znám i jako nositel lidových tradic, organizátor folklorních akcí nebo jako bývalý vedoucí folklorního souboru Dolina. Bude prosazovat ekologičtější zemědělství a projekty na zadržování vody v krajině.

 • Dlouhodobě vystupuje proti těžbě štěrkopísku v Uherském Ostrohu a podporuje ochranu zdrojů pitné vody.

 

Kontakt:

www.bazaladosenatu.cz

https://www.facebook.com/BazalaJosef/

zadavatel: KDU-ČSL

zpracovatel: VLM a.s.

Tento obsah je součástí placené inzerce, nevyjadřuje názory ani postoje redakce.

Slovácko - hlavní zprávy