ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

SENÁTNÍ VOLBY

2. - 3. a 9. - 10. října 2020
Senátní volby 2020 Kandidáti Obvod Hradec Králové JUDr. Pavel Staněk
Komerční prezentace
JUDr. Pavel Staněk

JUDr. Pavel Staněk

Spojil s Hradcem Králové prakticky celý osobní i profesní život, žije tu se svou rodinou. S manželkou Monikou založil v roce 2011 nadační fond Aquapura na pomoc pacientům s poruchami srážlivosti krve.

Po absolutoriu na Právnické fakultě Masarykovy univerzity pracoval jako mluvčí a asistent předsedy Krajského soudu v Hradci Králové. Působil jako první náměstek ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, byl poslancem a pracoval mimo jiné v Legislativní radě vlády nebo jako místopředseda Ústavně právního výboru.

Po skončení mandátu v roce 2013 se vrátil k práci v advokacii, dnes je řídícím partnerem mezinárodní právní a daňové skupiny Arrows, kterou spoluzakládal. Je členem Rotary Clubu. Členem ODS je od roku 2002. V roce 2020 založil projekt www.HradecSiPomaha.cz na podporu a pomoc živnostníkům a firmám z Hradecka zasaženým jarním koronavirovou krizí.

Proč kandiduje do Senátu? "Kandidaturu do Senátu beru velmi vážně. Nechci a nebudu kumulovat práci senátora s jinou politickou funkcí. Senátorství se chci věnovat naplno. Je mi 47 let, takže mám ještě dostatek energie pracovat pro lidi z Hradecka a pro náš region. V Hradci Králové žiju bez přestávky od narození. Troufám si proto říct, že vím co lidi na Hradecku zajímá i co je trápí a štve. Jako bývalý poslanec a člen legislativní rady vlády mám, myslím, dostatečnou průpravu pro náročnou práci v Senátu. Výhodou je i moje znalost pražského politického prostředí, nepotřebuji tedy žádnou dobu hájení a můžu okamžitě začít pracovat naplno. Jako advokát a manažer firmy chápu problémy podnikatelů, ale i jejich zaměstnanců. Znám jejich potřeby, a proto je pro mne snadnější jim poskytnout radu a pomoc. Jako otec a manžel zase vnímám velmi dobře problémy rodin a mám proto lepší možnost rodinám v případě potřeby podat pomocnou ruku."

www.aktivnisenator.cz

Zadavatel: JUDr. Pavel Staněk
Zpracovatel: VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Tento obsah je součástí placené inzerce, nevyjadřuje názory ani postoje redakce.

Slovácko - hlavní zprávy