ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

SENÁTNÍ VOLBY

2. - 3. a 9. - 10. října 2020
Senátní volby 2020 Kandidáti Obvod Pelhřimov Ing. Jaroslav Chalupský
Komerční prezentace
Ing. Jaroslav Chalupský

Ing. Jaroslav Chalupský

Svobodní

Jsem nespokojený občan, který si myslel, že se s nabytými zkušenostmi ze světa vrátí domu do pohodlí podnikání a bude mu fajn s rodinou, přáteli a blízkými. Bohužel desetileté vládnutí sociálních inženýrů ve městě a populistů ve státě, mě přimělo zvednout se od svého podnikatelského verpánku a jít s tím něco dělat pro lepší budoucnost všech lidí, kteří jsou zvyklí  spoléhat se sami na sebe, na svoji šikovnost a pracovitost. Více na www.HRADECACIaPELHRIMACIdoSENATU.cz

Vystudoval jsem ekonomii a management, chvíli učil jako asistent na VŠE Praha, pak pracoval jako projektový manažer v GE Capital Praha, následně jsem zjednodušoval procesy jako auditor – první Čech – na ústředí General Electric v USA. V korporátu jsem analyzoval, plánoval a řídil provozní operace pro GE Capital CZ/SK. Jsem certifikovaný odborník na zavádění změny, proto jsem si založil vlastní konzultingovou firmu a zároveň i maloobchodní prodejny, které právě díky zásadám řízení kvality dodnes jako poslední konkurují  svou kvalitou služeb nadnárodním řetězcům.

Jsem rád s lidmi v každodenním kontaktu na prodejnách, sleduji skutečné mikroekonomické dění kolem sebe a dosazuji si ho do makroekonomických modelů. To mi jasně říká, co nás čeká. To je moje křišťálová koule.

K věcem přistupuji čelem a jsem zvyklý je dotahovat do konce. Byznysové funkční principy se snažím přinášet i do zastupitelstva, kde nyní působím jako Radní města a předseda výboru pro rozvoj.

Mám 2 děti a právě v dětech a mladé generaci vidím obrovský potenciál.

Senát nechápu jako luxusní důchodovou trafiku, ale jako příležitost zakousnout se naplno do problémů, které nás ve městech trápí. Senátorská vizitka a otevřená komunikace jsou klíčem k mnoha důležitým dveřím, kde se dá udělat život jednodušší. 

Na každý rok bych si chtěl vzít jedno téma – jeden úkol, který již v komunále rozpracováváme, abych ho dotáhl a mohli jsme ho replikovat v dalších městech.

1. Revize a úprava procesu veřejných zakázek, abychom ze společné kapsy neplatili 4x tolik co jsme zvyklí v soukromé sféře, nebo co je zvyklá běžná rodina.
2. Zrušení doplatku na bydlení a návrh nového systému, aby nevznikaly vyloučené lokality, kde nepřizpůsobiví občané převrátí lidem život na ruby, pokud si je nějaký obchodník s chudobou přivede do obce.
3. Podpora sportovních a volnočasových aktivit, aby celé rodiny mohly trávit čas spolu, získání financí na výstavbu sportovišť v regionu jako je např. Tyršův stadion.
4. Odšpuntovat problém s bydlením a pracovními příležitostmi, aby měli lidé perspektivu dobrého uplatnění.
5. Jako takový „senátor řidičů“ bych se chtěl zaměřit na bezpečnost  na silnicích, kterou vidím v plynulosti. Dostat na silnice více rozumu.
6. Podpora domácí péče o seniory a těžce nemocné, protože to je obrovská zátěž pro každou rodinu a každý z nás bude jednou zákazníkem těchto služeb. Kéž by v té době byly již nastaveny na špičkovou úroveň.

Tento obsah je součástí placené inzerce, nevyjadřuje názory ani postoje redakce.

Slovácko - hlavní zprávy