ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

SENÁTNÍ VOLBY

2. - 3. a 9. - 10. října 2020
Senátní volby 2020 Kandidáti Obvod Strakonice Ing. Karel Kratochvíle
Komerční prezentace
Ing. Karel Kratochvíle

Ing. Karel Kratochvíle

Česká strana sociálně demokratická ČSSD

Je mi 62 let a jsem rodák z Písku, kde žiju dodnes. Jihočeskému kraji zůstávám věrný nejen místem bydliště, ale téměř celý svůj život zde také pracuji.

Profesně se od absolvování vysoké zemědělské školy v Českých Budějovicích věnuji vystudovanému oboru se zaměřením na plemenářství a chov hospodářských zvířat se specializací na problematiku chovu koní. Od roku 2012 jsem také ředitelem Zemského hřebčince v Písku.

Jako politik jsem nasbíral již řadu zkušeností. Vždy jsem kandidoval za ČSSD, které jsem členem od roku 1996. Ve veřejném životě působím téměř dvacet pět let. Nejprve na komunální úrovni coby dlouholetý zastupitel a jedno volební období také radní města Písek. Později jsem byl poslancem a nyní senátorem Parlamentu ČR. V Senátu jsem v uplynulém volebním období aktivně působil ve Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu a Podvýboru pro zemědělství.  Podílel jsem se na přípravě a projednávání řady zákonů. Soustředil jsem se na legislativu s dopadem na ekonomiku, hospodářství a především zemědělství. Zájmy českých zemědělců jsem hájil také v Bruselu při vyjednávání Společné zemědělské politiky EU.

Jako senátor chci navázat na své dosavadní působení a dál řešit především problémy ze sféry zemědělství, které stále více ovlivňují život i v našem kraji. Zaměřím se hlavně na podporu produkce zdravých českých potravin, ochranu vodních zdrojů, a coby zastánce zachování zelené Šumavy také na systematický boj proti kůrovci. V Senátu podpořím vše, co přispěje k dalšímu rozvoji jižních Čech, zejména Písecka, Strakonicka a Vimperska. Nepřestanu usilovat o dořešení dopravní obslužnosti našeho regionu v čele s dobudováním D4.

Jsem velkým milovníkem koní a jezdeckého sportu. Přes léto rád jezdím na kole a v zimě pravidelně lyžuji. Před lety jsem převzal po svém otci chov včel a tomuto koníčku se věnuji dodnes. Včelín mám na své chatě, kde trávím všechny volné chvíle od jara až do podzimu.

Přes třicet let jsem ženatý s manželkou Yvonou, která pracuje jako geriatrická sestra u Českého červeného kříže. Máme dva syny a jednoho vnuka. Mladší Michal nastupuje na Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity. Starší Pavel se uplatnil v oblasti IT a spolu se svojí manželkou Terézií vloni přivedli na svět našeho vnoučka Dominika. 

Tento obsah je součástí placené inzerce, nevyjadřuje názory ani postoje redakce.

Slovácko - hlavní zprávy