ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

KRAJSKÉ VOLBY

2. - 3. října 2020
Komerční prezentace
Mgr. Zuzana Klusová

Mgr. Zuzana Klusová

Česká pirátská strana

lídryně Pirátů v Moravskoslezském kraji
Narodila jsem se v Karviné před 35 lety. Vystudovala jsem mediální studia a žurnalistiku v kombinaci se sociální politikou na Masarykově univerzitě. Po úspěšném ukončení studia na brněnské univerzitě jsem se díky silné vazbě, která mě pojí ke karvinskému regionu, rozhodla vrátit zpět do rodného města. Působila jsem jako koordinátorka a metodička evropských projektů, zkušenosti mám i z korporátu, kde jsem měla jako asistentka ředitele mimo jiné za  úkol zlepšit interní komunikaci a  PR. V roce 2018 se stala první Pirátkou v zastupitelstvu Karviné, čímž jsem oslavila své pětileté výročí od nalodění v roce 2013. Jsem místopředsedkyně Krajského sdružení Pirátů Moravskoslezského kraje, pracuji zároveň jako asistentka zde zvolených pirátských poslanců.

Již osmým rokem pracuji ve vedení spolku S.O.S. Karviná, který hájí zájmy obyvatel Karviné, a věnuji se ochraně přírody při rozšiřování těžby černého uhlí pod městem. Vadí mi zejména to, že v Karviné žádný zásadní profit z těžby nemáme a řadu let plníme spodní příčky hitparád týkajících se platů, kriminality, odlivu mladých lidí, o stavu životního prostředí nemluvě. Zbohatla hrstka mocných, městu ale těžba prosperitu nepřináší a je třeba hledat novou vizi, jinak brzy přijdeme ještě o ten zbytek mladých perspektivních lidí, která tu zbyla. Právě téma životního prostředí a udržitelnosti v kontextu probíhající 4. průmyslové revoluce je podle mě klíčem k proměně Moravskoslezského kraje. Koronavirová krize a blížící se konec těžby v dolech jen tuto potřebu urychlily.

Já beru současnou krizi jako příležitost. Stojíme NA KRAJI ZMĚNY. Pokud odvážně vykročíme na cestu transformace a udržitelnosti, může být na na jejím konci chytře propojený, zdravější a bohatší kraj.

Navzdory radám starších a zkušenějších chci díky poutu k rodině, přátelům a Karviné jako takové, zůstat v rodném městě a bojovat za to, aby se v něm žilo lépe! Mým krédem je: „Nemusíš hned změnit svět, stačí, když začneš měnit své město!“

Zajímám se o sociologii médií, životní prostředí a sociální problematiku. Kromě toho s bratrem provozuji rodinný e- shop s alternativním oblečením (steampunk, cyberpunk, postapo). Ve volných chvílích, které mám asi tak třikrát ročně, renovuji nábytek nebo dávám novou tvář starým věcem prostřednictvím decoupage techniky. Raději zachraňuji staré, než kupuji nové. Ráda chodím po horách nebo si přečtu knihu např. od brazilského spisovatele Paula Coelha.

Mým největším posláním, koníčkem i závazkem je ale můj syn. Právě pro něj dělám politiku. Chci, aby žil ve svobodné zemi, kde se bere ohled na druhé a slovo spravedlnost nemá automaticky ironický nádech… kde se lidé za své politiky nestydí, ale jsou na ně třeba i hrdí.

Zadavatel: Česká pirátská strana
Zpracovatel: VLM, a.s.

Tento obsah je součástí placené inzerce, nevyjadřuje názory ani postoje redakce.

Slovácko - hlavní zprávy