ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

KRAJSKÉ VOLBY

2. - 3. října 2020
Komerční prezentace
Mgr. Martin Gruber, DiS.

Mgr. Martin Gruber, DiS.

Trikolóra hnutí občanů

Je předsedou Místní organizace Hnutí Trikolóra Březová u Karlových Varů, a zároveň kandidát na hejtmana Karlovarského kraje za Trikolóru. Do krajských voleb kandiduje s č. 1.

Aktuálně je starostou obce Březová, která se nachází nedaleko Karlových Varů.

Studium vyššího vzdělávání začal na Vyšší odborné škole a Střední škole elektrotechnické v Plzni. Poté od roku 2000 působil 17 let na pozici vedoucího informatika v Krajské knihovně Karlovy Vary. Jeho náplní práce bylo zabezpečení provozu automatizace a IT služeb a shánění dostupných grantů. Několik let se zároveň věnoval také správě sítí a údržbě počítačových stanic v Dětském domově v Karlových Varech a v Galerii umění Karlovy Vary.

Jeho studia však neskončila. Při zaměstnání pokračoval ve studiu na Filozofické fakultě ZČU v Plzni a o pár let později na Filozofické fakultě UK v Praze, konkrétně v Ústavu informačních studií a knihovnictví. V roce 2012 své vysokoškolské vzdělávání úspěšně ukončil s titulem Mgr.

V průběhu svých studií se stal jedním ze zastupitelů obce Březová u Karlových Varů, kde žije se svou rodinou. V roce 2010 byl zvolen starostou obce a je jím dodnes, tedy již třetí volební období. Od roku 2017 post starosty zastává již jako uvolněný, tedy na plný úvazek.

Aby toho starostování nebylo málo, od roku 2010 je také starostou SDH Březová. Jeho úkolem je tak zabezpečení a chod sboru dobrovolných hasičů obce Březová. Není to však pro něj jen jakási pracovní povinnost, mezi jeho zájmy totiž patří požární sport, a tak zastávání této pozice je pro něj ctí a vlastně i zábavou.

Vše ale není jen o práci a politice. Důležitá je pro něj hlavně také jeho rodina. S manželkou Jitkou Gruberovou vychovává dvě děti, syna Martínka a dceru Nelinku.

Ve svém volném čase se věnuje malbě obrazů, vytváření plastik a soch. Již několikrát svá díla také vystavoval, například v Krajské knihovně Karlovy Vary společně se svými dřívějšími kolegy. Tyto výstavy nesly název „Knihovníci vystavují aneb jak nás neznáte“. Dále byla jeho díla k vidění také v Městské knihovně Karlovy Vary. Nyní jsou některé jeho obrazy vystaveny například na Magistrátu města Karlovy Vary, další se nachází v poslaneckých kancelářích a několik jich je také vystaveno v prostorách Základní školy Moudrá sova.

Je také členem mykologického klubu Karlovy Vary, kde se zajímá především o dřevokazné houby. Zaměřuje se hlavně na jejich léčivé účinky. Dřevokaznou houbou je například hlíva ústřičná a také čínská houba reischi. Tyto houby lze najít i v našich lesích, proto klub pořádá výlety do přírody, kde je možné se naučit rozeznávat mnoho druhů hub, které lze vyzkoušet i ve Vaší kuchyni a otestovat jejich chutnost.

Zadavatel: Trikolóra hnutí občanů, zpravovatel: VLM a.s.

Tento obsah je součástí placené inzerce, nevyjadřuje názory ani postoje redakce.

Slovácko - hlavní zprávy