Vesmír lidstvo fascinuje od pradávna a kolegové z prestižního časopisu National Geographic to dobře vědí. Rozhodli se mu proto věnovat celé číslo. To i s close Titulní strana vesmírného vydání časopisu National Geographic. info Zdroj: Se svolením National Geographic zoom_in Titulní strana vesmírného vydání časopisu National Geographic. vědomím, že vesmírná témata patří k těm nejnáročnějším na zpracování.

„Bez odborné pomoci bychom se jen těžko obešli, zvláště když chceme udržet tu nejvyšší laťku obsahové správnosti, která se od časopisu se žlutým rámečkem automaticky očekává. Od brněnských kolegů se nám této pomoci dostává v plné míře. Za to se sluší upřímně jim poděkovat, protože jediné, co je v tomto úsilí motivuje, je jejich nadšení. Speciální vesmírné vydání, které právě vychází, je svým rozsahem vyvrcholením dosavadní společné práce,“ uvedl Tomáš Tureček, šéfredaktor české edice časopisu National Geographic.

close Z obsahu vesmírného čísla National Geographic. info Zdroj: Se svolením National Geographic zoom_in Z obsahu vesmírného čísla National Geographic.

Spolupráci si pochvaluje i Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno.

„Díky mimořádně vstřícnému přístupu národní redakce časopisu se nám podařilo vtisknout do vydání české stopy. V prestižním periodiku si přečtete o astronomickém dalekohledu QUIVIK, který chystají brněnští vědci a technici, o kosmické hlídce, již drží pracovníci observatoře na jihočeské Kleti, a také o Brňákovi Aleši Svobodovi – záložním astronautovi Evropské kosmické agentury. Podílet se na tomto vydání byla vskutku nadpozemská radost,“ uvedl Jiří Dušek.

National Geographic Česko spolupracuje s Hvězdárnou a planetáriem Brno už řadu let: Letos se v časopise objevila reportáž o obřích nafukovacích modelech planet. Časopis podpořil brněnskou výstavu Svět v noci, která upozorňuje na světelné znečištění na různých místech planety Země. A v minulosti se brněnští hvězdáři spolu s časopisem podíleli na vydání jedinečných map Sluneční soustavy a Měsíce.

Vesmírné vydání časopisu Nationa Geographic můžete zakoupit bez poštovného - stačí kliknout ZDE. Jednotlivé tištené vydání lze získat také na stáncích nebo prostřednictví e-shopu National Geographic. E-vydání můžete získat na webu mojepredplatne.cz.