Jak se osvědčilo promítání pro matky s dětmi?

Promítání pro rodiče s dětmi, tedy Baby Bio, se setkalo v kině Hvězda s velkým zájmem diváků. Zdá se, že se nám podařilo oslovit poměrně silné ročníky s malými dětmi, které měly či mají silný vztah k filmu. V současné době je ve světě trend nabízení speciálních společných aktivit pro maminky či tatínky zaměstnané malými dětmi na vzestupu.

Kolik představení jste letos pro ně odehráli a jaká byla průměrná návštěva?

S projektem jsme na zkoušku začali letos v září. Každý měsíc nabízíme zatím dvě takové projekce. Na prvních představeních bylo ke třiceti platícím divákům (cena vstupného je 50 Kč a platí se jen za dospělého diváka), na posledním říjnovém to byla už necelá padesátka. Zajímavé je, že si tato dopolední představení oblibují i senioři či běžní diváci.

Přišly matky s nějakými pochvalnými či kritickými poznatky?

Setkali jsme se s mnoha potěšitelnými reakcemi a opakovanými díky. Diváci si chválí, že se myslí i na maminky. Ostatně i atmosféra projekcí je vřelá a tak nějak příjemná. Náměty diváků neustále průběžně shromaždujeme a některé jsou dostupné také na webu Městských kin v sekci Diskuse. Diváky oslovujeme i přímo před představeními a snažíme se je zapojit do výběru filmů. Ve spolupráci s diváky jsme například také vyladili termín konání a podmínky projekcí.

Kolik představení ročně budete rodičům s malými dětmi promítat?

Při frekvenci dvou projekcí měsíčně to vyjde na přibližně 24 projekcí ročně…

Kde jste hledali inspiraci pro tuto službu?

Inspiraci jsme hledali u pražských kin. Nyní provozují Baby Bio kina Aero, Spořilov, OKO. Tato kina se samozřejmě zase inspirovala v zahraničí. Jinde po republice tyto projekty zatím neběží.

Jaké služby nabízí kromě promítání filmů rodičům s miminy? Například bezplatné toalety, prodej plenek, prodej dětských jídel? Případně - plánujete nějaké jiné služby?

V sále je vždy připraven hrací koutek pro děti včetně polštářů. Rodičům určitě pomáhá i možnost dostat se s kočárkem až do sálu, což je možné také díky novému výtahu. Toalety jsou bezplatné, prodej plenek ani dětských jídel neplánujeme… To překračuje naše možnosti. Nicméně chystáme speciální předvánoční představení a samozřejmě, že diváci mají možnost navštívit i probíhající výstavu nebo kavárnu.

V jakých dnech a hodinách lze tato představení navštívit?

Protože diváci mají o projekce zájem, budeme i nadále nabízet dvě projekce měsíčně, a to ve středu od 10 hodin. O předvánoční projekci Baby Bio (14. prosince) mohli diváci navíc rozhodnout sami prostřednictvím hlasování v našem Filmjukeboxu (www.filmjukebox.cz). Z nabídky, čítající šest českých a zahraničních filmů na téma „Svět žen, svět mužů“, diváci hlasováním zvolili britské drama Další rok.