Pokud se jedná o soukromou akci, hygienici ji kontrolovat nechodí. U veřejných zabijaček se ale zajímají především o teplotu připravených pokrmů a základní hygienické požadavky.

Minulý týden uveřejnil Slovácký deník informaci o chystané zabijačce v Břestku. Tu na webových stránkách posléze komentoval člověk, který se podepsal jako Rypák. „Jen tak by mne zajímalo, kolik lidí, co přijde do styku s potravinami na této akci, má minimálně zdravotní průkazky, zda místnost, kde se zabijačka uskuteční, je zkolaudována pro tuto činnost a zda mají povolení zabíjet prasata,“ napsal v diskusi pod článkem. Dotyčnému se nelíbí, že obchodníci mají přísná pravidla, a on by je uvítal také u zabijaček. Hygienici však kontrolují pouze veřejné akce.

Co si myslíte o zabijačkách vy? Zapojte se do diskuze pod článkem. Vaše názory nás zajímají.

„Pokud si lidé doma zabijí prase pro vlastní potřebu, nikdo k nim na kontrolu přijít nesmí. Totéž platí o soukromých zabijačkách, kde jsou výrobky určené pro omezený kruh spotřebitelů. My kontrolujeme především veřejné zabijačky, kdy se pokrmy prodávají například na vánočních trzích nebo ve městě na náměstí,“ vysvětlil vedoucí ústředního pracoviště odboru hygieny výživy a předmětů běžného užívání v Uherském Hradišti Miroslav Jaroš.

Hygiena menší zabijačky, které pořádají obce či různé spolky, kontroluje v případě udání. „Pokud si někdo stěžuje, je to naše povinnost. Při kontrole nás zajímá především to, jakou má maso teplotu. Teplé pokrmy mají mít nad šedesát stupňů Celsia a studené pod osm stupňů Celsia,“ vysvětlil Jaroš s tím, že s dodržováním teploty většinou problémy nebývají. Důležité je také dodržet základní hygienické podmínky při manipulaci s masem.

Zabijačku pořádá každoročně mužský pěvecký sbor v Tupesích. Dosud se však jednalo o soukromou akci. „V letošním roce chystáme zabijačky dvě, jednu soukromou a jednu veřejnou. Soukromá bude ta tradiční, které se účastní mužský pěvecký sbor a sponzoři. Veřejnou pak chystáme pro všechny zájemce na fašank. Tam k nám kontrola z hygieny může přijít. Zajistíme kvalifikovaného řezníka, potravinářské průkazy u lidí, kteří budou s masem manipulovat, a také základní hygienické podmínky,“ uvedl starosta Tupes Oldřich Vávra. Zároveň dodal, že kontrolám ze strany hygieniků se nebrání.

„Mám s nimi zkušenosti z letních táborů, kam za námi vždycky přijedou. Když nějaké drobné nedostatky objeví, pokud vidí, že vše ostatní je v pořádku, poradí nám, jak chybu napravit,“ dodal.