Soutěžit se bude ve dvou kategoriích, první tři nejúspěšnější v každé z nich čeká zajímavá finanční odměna. Čeští i slovenští návrháři se mohou se svými návrhy hlásit až do 16. srpna. Nápady následně posoudí odborná porota, v níž zasednou i významní čeští módní návrháři a stylisté, a vybere z nich finalisty.

„Soutěž si již díky předchozím ročníkům vydobyla slušné renomé. Proti loňskému roku jsme upravili pravidla – studenti nyní soutěží ve dvou kategoriích – středoškolské a vysokoškolské. Mladí návrháři tak mají větší šanci na úspěch. Stále ale platí, že hledáme zejména osobitost a kreativitu. Ve finálové fázi samozřejmě důkladně posoudíme i to, do jaké míry jsou studenti schopni svůj návrh vtělit do reálného oděvu, zpracovat materiály a svůj oděv patřičně prezentovat," přiblížila známá česká oděvní designérka Liběna Rochová, která předsedá porotě soutěže.

Finále módního klání se uskuteční 4. listopadu v Praze. Z modelů, které postoupí do finálové Hamé Sweet Fashion Show, vybere porota bezprostředně po módní přehlídce tři nejlepší v každé ze dvou kategorií. Jejich autoři se mohou těšit na finanční odměny – vítězové získají 30 tisíc Kč, druzí v pořadí 15 tisíc Kč a třetí pak pět tisíc korun.

Generální partnerem je společnost Hamé, po které se soutěž i jmenuje. „Předchozí ročníky Hamé Sweet Fashion se povedly a já věřím, že letos bude soutěž ještě lepší. Naše firma se snaží být inovativní a otevřená vůči mladé generaci, chceme vytvářet prostor pro mladé talenty a podporovat jejich rozvoj a kreativitu, protože tu podporu potřebují a začínat je vždy těžké. Jsme rádi, že tak vlastně pomáháme startovat kariéry novým nadějným návrhářům," řekl Martin Štrupl, generální ředitel společnosti Hamé. Ta je předním českým producentem džemů s vysokým podílem ovoce, povidel a dalších výrobků z ovoce.